Методичні особливості викладання та підходи до вивчення матеріалу під час лабораторного заняття під керівництвом викладача.

Автоподій грудної кінцівки (скелет передньої лапи, скелет кисті)ossa manus –остання, третя ланка грудної кінцівки, яка побудована за п’ятипроменевим типом. Проте тип може змінюватися в бік редукції променів, тобто лапа може формуватися, залежно від характеру роботи кінцівок, меншою кількістю променів і, навіть одним.

Зап’ясток– представляє собою основу лапи. В ссавців він має в проксимальному ряду, як правило, три короткого типа кістки: променеву, проміжну і ліктьову (схема 11).До трьох опорних кісточок з латерального боку приєднується ще одна додаткова – як маленький важіль для закріплення мускулатури, що згинає суглоб. Серед свійських тварин лише в собаки променева і проміжна кістки зап’ястка злилися в одну.

В центральному ряду кісточки злилися: одна – з променевою кісткою зап’ястка, друга – з проміжною кісткою зап’ястка.

В повністю вираженому дистальному ряду повинно бути п’ять кісток, залежно від кількості променів у метаподії. Елементи цього ряду отримують свої назви в чисельному порядку, починаючи з медіального краю: 1-а, 2-а, 3-а, 4-а і 5-а кістки зап’ястка. В свійських тварин 4-а і 5-а кістки зап’ястка зазвичай зливаються в одну. Крім того, в жуйних 1-а кістка зап’ястка відсутня, а 2-а і 3-а також зливаються в одну кістку, в коня – 1-а кістка зап’ястка зустрічається не часто.








Дата добавления: 2015-08-04; просмотров: 692;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.