До резервуарних об’єктів прогнозу відносяться літолого-стратиграфічні комплекси, які містять товщу проникних порід (колекторів), обмежених непроникними породами (флюїдоупорами).
Дослідженнями розповсюдження відкритих промислових скупчень нафти і газу в розрізі літосфери встановлено, що формування їх пов’язано лише з певними геологічними формаціями і фаціальними умовами їх утворення. Така обставина зумовлює необхідність виділення об’єктів прогнозування не тільки за їх просторовою будовою, але й за складом і характером порід в розрізі територіальних об’єктів. Мова йде про так звані резервуарні об’єкти прогнозування, які є важливою ланкою при оцінці перспектив нафтогазоносності окремих територій.
У залежності від обсягу розповсюдження та літологічного складу порід розрізу виділяють такі резервуарні об’єкти прогнозування: нафтогазоносні формації, нафтогазоносні комплекси, резервуари, пласти, колектори та покришки. Детально резервуарні об’єкти розглядаються у розділі про критерії оцінки нафтогазоносності надр.
Питання для самоперевірки
1. Охарактеризуйте геоструктурні об’єкти, які контролюють регіональне нафтогазонагромадження.
2. Охарактеризуйте геоструктурні об’єкти, які контролюють локальні скупчення нафти і газу.
3. Наведіть класифікацію неструктурних об’єктів, які контролюють регіональне нафтогазонагромадження.
4. Наведіть класифікацію неструктурних об’єктів, які контролюють локальні скупчення нафти і газу.
5. Змоделюйте принципові схеми нафтогазоперспективних об’єктів антиклінального типу.
6. Змоделюйте принципові схеми нафтогазоперспективних об’єктів неантиклінального типу.
Дата добавления: 2015-07-24; просмотров: 656;