Нафтогазоносності надр. Наукове обґрунтування прогнозування нафтогазоносності надр здійснюється на певних об’єктах, на які й спрямовані геологічні
Наукове обґрунтування прогнозування нафтогазоносності надр здійснюється на певних об’єктах, на які й спрямовані геологічні, геофізичні й геохімічні дослідження та бурові роботи. Для якісної та надійної оцінки перспектив нафтогазоносності надр у межах будь-якого геологічного середовища необхідно чітко виділяти об’єкти прогнозування як у просторі, так і в розрізі порід, які беруть участь в будові цього середовища.
Об’єкт прогнозування нафтогазоносності надр – це певна територія або геологічне тіло в надрах земної кори, які становлять інтерес для проведення досліджень з метою оцінки перспектив їх нафтогазоносності. Виділення об’єктів проводиться при нафтогазогеологічному районуванні.
Аналіз геологічних умов і територіального розміщення нафтогазоносних провінцій, областей, зон і родовищ нафти та газу в межах різних континентів світу свідчить про те, що формування й просторове розташування їх в земній корі пов’язані, головним чином, з структурно-тектонічною будовою певних ділянок та їх літолого-фаціальним складом. Така обставина дозволила дослідникам зробити висновок про те, що при класифікації та виділенні об’єктів для прогнозування нафтогазоносності надр необхідно використовувати два принципових підходи. По-перше, слід з’ясувати форми залягання геологічних тіл різних порядків, а по-друге, треба розглядати літолого-фаціальну характеристику порід, що беруть участь в будові цих тіл.
Відповідно до цього при оцінці перспектив нафтогазоносності надр розглядається два види об’єктів прогнозування: територіальні та резервуарні. Серед територіальних об’єктів прогнозування нафтогазоносності надр у залежності від механізму утворення виділяються два типи: геоструктурні та неструктурні. А.А. Бакіров та ін. (1987) на основі системного аналізу розробив принципову схему супідрядності цих об’єктів (рис. 2.1).
Дата добавления: 2015-07-24; просмотров: 688;