ЗБЕРЕЖЕННЯ ЕТНОНАЦІОНАЛЬНОЇ КУЛЬТУРИ УКРАЇНЦЯМИ В ДІАСПОРІ
На окрему увагу заслуговує розгляд специфіки творчості українського митця-емігранта, ухудожньо-творчому процесі якого відображається взаємодія етнонаціональних та інонаціональних культурних цінностей.
Попри перебування у багатоетнічному суспільстві, українці в діаспорі намагаються зберігати у своєму середовищі свою національну самобутність — рідну мову, звичаї, культурні, мистецькі та побутові традиції та ін.
Збереженню та популяризації українського мистецтва в діаспорі служать: Український музей у Клівленді, Український національний музей у Чикаго, музей-архів у Денвері, відомий музей «Союзу українок» у Нью-Йорку та багато інших. 1974 р. в Едмонтоні створено Українсько-Канадський архів-музей, уряд провінції Альберта щорічно виділяє на його утримання близько 5 тисяч доларів.
У канадській провінції Альберта поблизу Едмонтоні 1971 р. створено музей просто неба «Українська спадщина» — мальовниче українське село. Експозиція фольклорного комплексу презентує хати перших переселенців, які здійснили внесок у· процес освоєння земель Канади. Нині тут діє етнокультурний центр, в якому народні майстри з різноманітних ремесел демонструють свої здобутки, проводяться різноманітні ярмарки та екскурсії, влаштовуються фестивалі української пісенної та мистецької творчості, до яких залучається велика кількість туристів. Заповідник має дослідницький та реставраційний центри. Музеї стали одними з провідних центрів розповсюдження української культури на Північноамериканському континенті.
Велику культурно-освітню роботу проводять Осередок української культури та освіти у Вінніпезі, культурні центри уЧикаго та інших містах США і Канади. Важливу роль ужитті українців Америки відіграють також численні українські мистецькі фестивалі.
Дата добавления: 2015-07-24; просмотров: 642;