Чищення, змащування та зберігання автомата

Автомат повинен бути справним і постійно готовим до застосування. Це досягається своєчасним та ретельним чищенням і змащуванням автомата, а також правильним його зберіганням.

Чищення автомата, який знаходиться у підрозділі, проводиться:

– при підготовці до стрільби;

– після стрільби бойовими та холостими патронами – негайно після закінчення стрільб на стрільбищі (в полі); при цьому чищенню та змащуванню підлягають ствольна коробка, канал ствола, газова камора, газовий поршень, затворна рама та затвор. Заключне чищення автомата виконується після повернення зі стрільб та на протязі наступних 3–4 днів щоденно;

– після наряду та занять у полі без стрільби – одразу після повернення з наряду або занять;

– у бойовій обстановці та на тривалих навчаннях – щоденно в періоди затишшя та під час перерв у навчаннях;

– якщо автомат не використовувався – один раз на тиждень.

Після чищення автомат слід змастити. Мастило наносити тільки на добре очищену і суху поверхню металу негайно після чищення, щоб не допустити впливу вологи на метал.

Чищення та змащування автомата проводиться під безпосереднім керівництвом командира відділення(схема 2. Алгоритм дій при чищенні та змащуванні). Офіцери зобов’язані періодично бути присутніми при чищенні автомата і перевіряти правильність його проведення.

Для зручності чищення пазів, виїмок, отворів застосовують дерев’яні палички. Категорично забороняється використовувати для чищення автомата абразивні матеріали (наждачний папір, пісок тощо).

Схема 2








Дата добавления: 2015-07-04; просмотров: 848;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.