Стрілецькі ПРИЦІЛИ та прилади

Під дією сили тяжіння куля відхиляється від лінії кидання вниз і описує деяку криву лінію (траєкторію), яка спрямована випуклістю вгору, тому перед пострілом осі каналу ствола зброї необхідно надати відповідне положення у просторі як у горизонтальній, так і у вертикальній площині, щоб забезпечити влучення кулі у ціль, ураховуючи при цьому відстань до цілі та швидкість її руху, силу вітру та деривацію.

Надання осі каналу ствола зброї потрібного для стрільби положення у просторі називається прицілюванням або наведенням.

Надання осі каналу ствола зброї потрібного для стрільби положення у горизонтальній площині називається горизонтальним наведенням.

Надання осі каналу ствола зброї потрібного для стрільби положення у вертикальній площині називається вертикальним наведенням.

Наведення здійснюється за допомогою прицільних засобів та механізмів, при цьому ручна стрілецька зброя наводиться безпосереднім наведенням (візуванням) на ціль, а станкова має ще й додаткові механізми для наведення.

Прицілице прилади та пристосування, призначені для наведення зброї у ціль, які також можуть використовуватись для спостереження за полем бою і вибору цілі. Тільки вид зброї визначає структурну схему будови прицілу, його технічні характеристики й фізичні принципи візування цілі (табл. 3.1).

Таблиця 3.1

Класифікація прицілів

За належністю до зброї За принципом дії основних візирних пристроїв За ступенем участі людини
Стрілецькі, артилерійські (мінометні, зенітні), танкові, авіаційні, ракетних комплексів та ін. Механічні, оптичні (у т.ч. інфрачервоні), телевізійні, лазерні, радіолокаційні Неавтоматичні, напівавтоматичні, автоматичні

Будова прицілів сучасної зброї залежить від її призначення та застосування, але всіприціли повинні відповідати таким вимогам:

– бути зручними при встановленні на різні відстані стрільби і не змінюватись самостійно під час стрільби;

– забезпечувати достатню точність наведення і надавати можливість прицілюватись в умовах зменшеної видимості та вночі;

– бути простими за конструкцією та способом виготовлення;

– мати як найменше частин, що виступають і заважають стрільбі;

– забезпечувати легкість вивірення прицільних пристроїв.

Приціли стрілецької зброї поділяються на: механічні та оптичні.








Дата добавления: 2015-07-04; просмотров: 1184;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.