Необхідні дані для розрахунку часу евакуації.

Розрахунок часу евакуації під час пожежі

Мета роботи: уміти розрахувати час евакуації людей у разі виникнення пожежі.

Під час пожежі виникає небезпека для людей - висока температура, понижений вміст кис­ню у повітрі, а також погана видимість через задимлення. Це викликає у людей потребу покинути приміщення. Рух людей у такому разі називається вимушеною евакуацією. Щоб забезпечити можливість евакуації, треба передбачити евакуаційні шляхи. Люди, які є в приміщенні, при вимушеній евакуації повинні покинути його з гарантією повної безпеки, у найкоротший строк, який називається необхідним часом евакуації. Послідовність виконання роботи.

За завданням викладача зробити розрахунок часу евакуації у разі виникнення пожежі.

Необхідні дані для розрахунку часу евакуації.

Порядок розрахунку і вихідні дані. Розрахунок часу евакуації починають з визначення розрахункового часу евакуації, який надалі буде нормою і повинен бути меншим чи однаковим з необхідним часом евакуації tнб: tp < tнб

Далі весь розрахунок поділяють на два етапи: розрахунок tp - розрахункового часу евакуації; розрахунок tнб - необхідного часу евакуації.,

Таблиця 13.1.Значення необхідного часу евакуації з приміщень виробничих споруд І, ІІ, ІІІ ступенів вогнетривкості.

Категорія виробництва Необхідний час евакуації (хв) при об’ємі приміщення (тис. м3)
До 15 60 і більше
А,Б 0,50 0,75 1,50 1,75
В 1,25 2,50
Г, Д Не обмежується

 

Таблиця 13.2. Швидкість та інтенсивність руху людського потоку, залежно від його щільності

Щільність потоку, м22 Горизонтальний шлях Двepi Сходи вниз Сходи вгору
Швидкість, м/хв Інтенсивність, м/хв Інтенсивність, м/хв Швидкість, м/хв Інтенсивність, м/хв Швидкість, м/хв Інтенсивність, м/хв
0,01 0,6
0,05
0,10 • 8,7 9,5 5,3
0,20 13,4 13,6
0,30 14,1 16,5 15,6 9,6
0,40 18,4 10,4
0,50 16,5 19,4 15,5
0,60 16,2 14,4 10,8
0,70 16,1 18,3- 12,6 10,5
0,80 15,2 17,3 10,4 10,4
0,90 та більше 13,5 8,5 7,2 9,9

Примimки:

1. Інтенсивність руху людського потоку -це величина в м/хв. Або чол./хв., яка дорівнює добутку щільності і швидкості

2. Табличне значення інтенсивності руху і дверного отвору при густоті потоку 0,9 і більше дорівнює 8,5 м/хв. і встановлено длядверного|отвору шириною 1,6 і більше, а при дверному отворі, меншому за ширину 1,6 м, інтенсивність руху треба обраховувати за відповідними формулами

 

Перш ніж почати розрахунки, треба одержати у викладача всі необхідні дані, а саме: об'єм приміщення W , м3; кількість евакуйованих N, чол..; категорію виробництва з пожежної і вибухової небезпеки, схему шляху евакуації; вид приміщення: промислове, допоміжне або громадський будинок; характерні особливості будинку - наявність балконів, трибун тощо; загальну висоту будинку, висоту поверху, площу поверху, ступінь і межу вогнетривкості конструкцій будинку, ширину коридорів, проходів, період року: теплий (+10 °С і вище) або холодний (нижче +10 °С).

Після визначення необхідного часу евакуації треба переконатися, що tр і tн6 задовольняють вимогам формули. Коли виявиться, що розрахунковий час евакуації tр більший за необхідний tн6 , то розрахунковий час приймають як необхідний і виконують перерахунок самого будинку по ширині і довжині шляху евакуації. При цьому треба виходити із вимог максимально допустимої довжини шляху (табл. 13.1; 13.2) залежно від густоти людського потоку. Густота людського потоку визначається як відношення кількості людей, евакуйованих по загальному проходу, до площі цього проходу.

Таблица 13.3. Поділ виробництв за/категоріями з вибухової та пожежної небезпеки (ОНТП 24-86)

Категорія приміщення Характеристика речовин і матеріалів, що є у виробництві
А Вибухопожежонебезпечне Горючі гази, легкозаймисті рідини з температурою спалаху не більше 28 °С в такій кількості, що можуть утворюватися вибухонебезпечні парогазоповітряні суміші , при спалахуванні яких розвивається розрахунковий надлишковий тиск вибуху в приміщенні, що перевищує 5 кПа. Речовини та матеріали, здатні вибухати та горіти при взаємодії з водою, киснем повітря або одне з одним втакій кількості, що розрахунковий надлишковий тиск вибуху в приміщенні перевищує 5 кПа.
Б Вибухопожежонебезпечне Горючий пил або волокна, легкозаймисті рідини з температурою спалаху більше 28 °С та горючі рідини в такій кількості, що можуть утворюватися вибухонебезпечні пилоповітряні або пароповітряні суміші, при спалахуванні яких розвивається розрахунковий надлишковий тиск вибуху в приміщенні, що перевищує 5 кПа.
В Пожежонебезпечне Горючі (температура спалаху більше 61°С) та важкогорючі рідини, тверді горючі та важкогорючі речовини і матеріали, речовини та матеріали, здатні при взаємодії з водою, киснем повітряабо одне з одним лише горіти за умови, що приміщення, в яких вони знаходяться або використовуються, не належать до категорії А та Б.
Г Негорючі речовини та матеріали Д гарячому, розжареному або розплавленому стані, процес обробки яких супроводжується виділенням променистого тепла, іскор, полум'я; горючі гази, рідини, тверді речовини, які спалюються або утилізуються як паливо.
Д Негорючі речовини та матеріали в холодному стані.

 

Кількість евакуйованих людей N дорівнює кількості працюючих у найбільшнавантажену зміну. Категорію виробництва за пожежо і вибухобезпекою приймають, виходячи з вимог табл. 13.3. Схема шляхів евакуації виконується аналогічно схемі на рис. 13.1. Велична δі на рис. 13.2 - цеширина евакуаційного шляху на δі –й ділянці

Рис 13.1. Ширина евакуаційного шляху

Таблиця 13.4. Ступінь вогнетривкості споруд: площа поверху між протилежними стінками (за СНиП 2.09.02-85)

Категорія будинку (пожежних відсіків) Допустима кількість поверхів Ступінь вогнетривкості будинків Площа поверху в границях пожежного відсіку, м буд.
Одноповер хові багатоповерхові
два поверхи три поверхи ,
А і Б І Без обмежень
А і Б (за виключенням будівель нафтопереробної, газової, хімічної та нафтохімічної промисловості) II   Те саме Те саме Те саме
ІІІа    
А – будинки нафтопереробної, газової, / хімічної та нафто­хімічної промисловості II   Без обмежень  
ІІІа    
Б – будинки нафтопереробної, газової, хімічної та нафто­хімічної промисловості II   Без обмежень
ІІІа    
В І, ІI Без обмежень
ІІІ гУ 2600
ІІІа  
ІІІб    
2* IVa  
IV  
V    
Г I, II Без обмежень
III $500
ІІІа Без обмежень
ІІІб    
2* IVa  
IV
Д I, II Без обмежень
III
ІІІа Без обмежень
ІІІб    
2* IVa  
2 IV  
2 V -

* При висоті одно- і двоповерхових будівель не більше 18 м (від підлоги першого поверху до низу горизонтальних несучих конструкцій покриття на опорі).

Рис 13.2. Злиття людських потоків

У завданні студенту кількість поверхів і площа окремих поверхів між протилежними стінами повинні відповідати СНиП 2.09.02-85 (табл. 13.4.)

Ступінь та межу вогнестійкості конструкцій будинків требаприймати згідно із ДБН В.1.1.-7-2002 (табл..13.4). Залежно від того, який задається період року, будинку, знаходиться середня площа для горизонтальної проекції f, м2/люд.: дорослої у домашньому одязі - 0,100; дорослої у зимовому одязі - 0,125; підлітка - 0,70.








Дата добавления: 2015-07-22; просмотров: 1266;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.009 сек.