Пожежна профілактика
Старогрецький письменник Гесіод в «Теології» так славить подвиг Прометея: «Коли боги на чолі із Зевсом одержали перемогу над титанами і стали домовлятися з людьми про жертвопринесення, Прометей, відстоюючи інтереси людей, обдурив богів, надав їм гірші частини жертовної тварини. Розгніваний Зевс відняв за це у людей вогонь. Тоді Прометей викрав вогонь з Олімпу і приніс його людям. Зевс за це звелів прикувати Прометея до однієї з кавказьких скель і послав орла, який щодня викльовував його печінку…».
Вогонь. Люди не випадково обожнювали його!
Немислиме без вогню і сучасне життя. Проте з надійного помічника вогонь може перетворитися на страшну стихію і знищити все на своєму шляху: ліси, хлібні поля, будівлі, пам'ятники старовини, архітектуру – все те, що створене працею людей за десятки і сотні років. Нерідкі випадки, коли пожежі забирають нічим непоправні людські життя.
Лише у США щороку гине у вогні більше 12 тис. чоловік.
Промислові пожежі заподіюють великого матеріального збитоку. У США щорічні збитки від пожеж перевищують 3 млрд. доларів, в Англії - близько 200 млн. ф. ст. Можна з упевненістю сказати, що і в нашій країні пожежі обходяться недешево.
Боротьба з пожежами є науково-технічною проблемою, що має велике народногосподарське значення. Ця проблема набуває особливої гостроти сьогодні, в період інтенсифікації виробничих процесів з використанням особливо пожежонебезпечних речовин.
11.1. Закон України «Про пожежну безпеку»
Закон України «Про пожежну безпеку» ухвалений 17.XII.1993 г.
Дата добавления: 2015-07-18; просмотров: 680;