Генетичне значення структур порід
Структура породи характеризується її внутрішньою будовою, обумовленою розміром та формою уламків або зерен та їх взаємним розміщенням. Розмір уламків залежить перш за все від пересіченості рельєфу і динаміки середовища седиментації, відсортованість – від дальності переносу і стабільності гідродинаміки, обкатаність від дальності і тривалості транспортування. Особливо багатий матеріал можна одержати при вивченні зміни відкладів по площі.
За структурою уламкової частими можна судити про рельєф областей живлення. Чим він більш гористий, тим більше грубозернистий матеріал формується і тим його більше.
Відсортованість відкладів залежить від середовища переносу і відкладання (повітряне або водне) та характеру його руху. Еолові осадки відрізняються найкращою відсортованістю, осадки, що формуються при коливних рухах водного середовища при періодичному взмучуванні і перевідкладанні, характеризуються значно кращою відсортованістю порівняно з осадками, які сформувались при ламінарному поступовому русі води.
При вивченні структур осадочних порід використовують результати гранулометричного аналізу, які в певній мірі відображають динаміку середовища, ступінь відсортованості, розмір зерен та уламків і несуть генетичну інформацію, хоча інколи і потребують більш комплексного вивчення разом з іншими методами з метою більш точних висновків про генезис порід.
При цьому виконують картування гранулометричних параметрів, тобто побудову карт на яких зображають розподіл по площі середнього діаметра зерен, коефіцієнта відсортованості, зміну фракцій за площею. Такі карти значно полегшують проведення генетичного аналізу в комплексі з іншими методами.
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 655;