Пов’язки на верхні кінцівки
Пов’язка на великий палець. На зону тенора, п’ястковофалангового суглоба і основну фалангу накладають колосоподібну пов’язку. Кінець бинта закріплюють коловими ходами в зоні променево-зап’ясткового суглоба. Після цього хід бинта спрямовують косо, огинаючи п’ястково-фаланговий суглоб з променевого боку, переходять на поверхню долоні, покриваючи її косо і перегинаючи попередній хід з променевого боку, повертають у зону променево-зап’ясткового суглоба, роблять коловий хід, а потім ходи бинта повторюють, піднімаючись догори. Іноді цю пов’язку доповнюють кількома коловими або спіралеподібними ходами в зоні основної фаланги і міжфалангового суглоба. Покриваючи кінчик пальця, після кількох турів колосоподібної пов’язки роблять зворотний хід, закріплюючи його висхідним спіралеподібним, потім роблять колоподібний хід і закріплюють бинт коловим ходом у зоні променево-зап’ясткового суглоба (рис. 38).
Рис. 38. Пов’язка на великий палець (колосоподібна)
Спіральна пов’язка пальців. Якщо покриті всі пальці, цю пов’язку називають ще "рицарською рукавичкою". Кінець бинта закріплюють у зоні променево-зап’ясткового суглоба. На першому етапі покривають великий палець за описаною вище методикою. Потім роблять у зоні променево-зап’ясткового суглоба напівколовий хід бинта, переходячи з долоні на тильний бік, бинт ведуть навскіс до основи вказівного пальця, прикриваючи його з ліктьового боку, роблять хід до верхівки і покривають її зворотним ходом. Потім увесь палець покривають спіральною пов’язкою і, обгинаючи його основу з променевого боку, косо йдуть через тил кисті до ліктьового боку променево-зап’ясткового суглоба, роблять півкола з боку долоні цього суглоба, а перейшовши на тил, ідуть до основи наступного пальця. Таким чином покривають усі пальці. Кінець бинта закріплюють у зоні променево-зап’ясткового суглоба (рис. 39,40).
Рис. 39. Спіральна пов’язка пальців ("лицарська рукавичка")
Рис. 39. Спіральна пов’язка
На тил кисті накладають хрестоподібну пов’язку, на передпліччя і плече - спіральну, на ліктьовий суглоб - колосоподібну.
Пов’язку на пахвову ямку починають з накладання колосоподібної пов’язки. Після цього хід бинта спрямовують косо по спині через здорове надпліччя в зону пахвової ямки, на яку накладають пов’язку. Потім роблять циркулярний хід навколо грудної клітки і знову косий хід через здорове надпліччя. Після кількох таких чергувань пов’язку закріплюють циркулярним ходом на плечі.
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 1573;