АТЕРОСКЛЕРОЗ. Атеросклероз, як правило, вражає багато артерій людини, однак залежно від виразності процесу в тій або іншій артерії розвивається локалізована форма

Атеросклероз, як правило, вражає багато артерій людини, однак залежно від виразності процесу в тій або іншій артерії розвивається локалізована форма захворювання. При атеросклерозі внутрішня оболонка артерій інфільтрується ліпідами (жирами), 80% яких становить холестерин. Холестерин переноситься в організмі кров'ю в складі білково-жирових комплексів - ліпопротеїдів. Розрізняють ліпопротеїди низкою щільності (ЛПНП), дуже низької щільності (ЛПОНП) і високої щільності (ЛПВП). Перші два типи переносять холестерин від травної системи й можуть відкладати його на стінках кровоносних посудин, приводячи до розвитку атеросклерозу. ЛПНП і ЛПОНП є найважливішим чинником ризику розвитку серцево-судинних захворювань. ЛПВП, навпаки, виводять холестерин із тканин і кровоносних посудин. Слідом за ліпідною інфільтрацією вдруге розвивається сполучна тканина. Все це веде до звуження просвіту артерій й утрудненню кровотоку. Стінки посудин гублять еластичність, що знижує доставку кисню й живильних речовин до органів і систем. Виникає кисневе голодування тканин, порушення обміну, що супроводжується болючими відчуттями. Серед факторів ризику розвитку атеросклерозу головними є:

· підвищений рівень холестерину й глюкози в крові,

· неправильне харчування,

· нервова перенапруга,

· "сидячий спосіб життя" і недолік м'язової діяльності,

· паління,

· спадкоємні фактори.

Зворотний розвиток атеросклерозу можливо без застосування лікарських засобів і хірургічних методів лікування в результаті виконання (неухильного!) наступних рекомендацій:

· стругаючи дієта з обмеженням рівня холестерину, запобігання стресу,

· адекватна фізична активність,

· відмова від паління,

· позитивні емоції.

У результаті виконання програми поступово розсмоктуються атероматозні накладення й відновлюється кровотік у звужених коронарних посудинах. Дуже цікаві висновки Орніша відносно фізичної активності. Шкоду приносять інтенсивні заняття спортом. Особливо ефективні помірні, постійні вправи, що не викликають стомлення.

Оптимальна ходьба зі швидкістю 4 км у годину. Найбільша смертність спостерігається серед хворих, які воліють не рухатися.

Симптоми атеросклерозу варіабельні й залежать від ступеня ішемії того або іншого органа. Найпоширенішими проявами атеросклерозу є ішемічна хвороба серця (поразка посудин серця) і атеросклеротична енцефалопатія (поразка посудин мозку). Безпосередньою причиною смерті при атеросклерозі найчастіше є інфаркти міокарда й інсульти.
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 773;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.