Перший запуск системи.

 

Для входу в систему необхідно ввести логін і пароль. Завантаження виконується в графічному режим. Перш ніж увести першу команду, треба сказати, що в будь-який UNIX-системі враховується регістр символів. Тому вводити всі команди і їхні параметри треба саме так, як зазначено в прикладах, з огляду на регістр.

Команда, про яку потрібно знати кожному користувачеві будь-який UNIX-системі — це команда man. Команда man — це система вбудованої допомоги системи Linux.

Вводити її треба з параметром — ім'ям іншої команди або ключовим словом, наприклад:man passwd

У відповідь ви отримаєте опис відповідної команди або інформацію з теми, позначеної ключовим словом. Оскільки інформація звичайно не міститься на одному екрані, при перегляді можна користуватися клавішами <PageUp> і <PageDown>, а також клавішею пробілу. Натискання клавіші <Q> у будь-який момент приводить до виходу з режиму перегляду й поверненню в режим уведення команд. Спробуйте переглянути інформацію з розглянутого вже командам login і passwd. Таким же чином можна одержати інформацію із самої команди man. Введітьman man

 

Найпростіші команди Linux

 

Команда Короткий опис

whoami Повідомляє ім'я, з яким ви ввійшли в систему в даному сеансі роботи

w або who Повідомляє, які користувачі працюють у цей момент у системі

pwd Повідомляє ім'я поточного каталогу

ls –l Видає список файлів і підкаталогів поточного каталогу

cd <ім'я_каталогу> Здійснює зміну поточного каталогу

ps ax Видає список процесів, що виконуються

 

5. Робота з декількома консолями.

 

Але, крім консолі, Linux дозволяє підключати до комп'ютера й вилучені термінали й, більше того, забезпечує можливість роботи з декількома віртуальними терміналами з однієї консолі. Натисніть комбінацію клавіш <Ctrl>+<Alt>+<F2>. Ви знову побачите запрошення login:.

Однак це не повернення до початку роботи із системою — ви просто

перемкнулися в інший віртуальний термінал. Тут ви можете зареєструватися під іншим ім'ям. Спробуйте ввійти в систему під ім'ям тільки що заведеного користувача. Після цього натисніть комбінацію клавіш <Ctrl >+< Alt>+<F1>. Ви повернетеся до першого екрана. За замовчуванням Red Hat Linux відкриває при запуску 6 паралельних сеансів роботи (віртуальних терміналів), і цим іноді дуже зручно користуватися. Для перемикання між віртуальними терміналами використовуються комбінації <Ctrl >+< Alt >+< F1> — <Ctrl>+<Alt>+<F6>. (Помітимо, що при роботі в текстовому режимі той же результат

можна одержати, використовуючи комбінації <Alt >+< F1> - <Alt >+< F6>, однак у графічному режимі без клавіші <Ctrl> не обійтися, так що краще відразу звикати до комбінацій з 3 клавіш). До речі, якщо в процесі роботи ви забули, у якому терміналі перебуваєте в цей момент, скористайтеся командою tty, що виводить ім'я термінала в наступному форматі: /dev/tty2.

Відразу ж скажемо, що, якщо ви хочете завершити сеанс роботи із системою в одному з терміналів, ви можете зробити це натисканням комбінації клавіш <Ctrl >+< D>.

Це не приведе ні до зупинки роботи комп'ютера, ні до перезавантаження системи. Не забувайте, що Linux — багатозадачна й багатокористувальницька система. Завершення роботи одного користувача не означає, що треба виключати комп'ютер. Просто завершується сеанс роботи одного з користувачів, і система знову виводить у даному терміналі запрошення, що ви вже бачили. Можна завершити сеанс роботи й увівши одну з команд logout або exit.

 








Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 591;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.