Громадянське суспільство.
Громадянське суспільство — це сукупність соціальних відносин і інститутів, що розвиваються в демократичному суспільстві незалежно від держави здатні впливати на неї і забезпечують умови для самореалізації особистості Структури громадянського суспільства охоплюють соціальні суб'єкти, соціальні інституції (політичні партії, громадські організації тощо), відносини між ними, які не підлягають державній регламентації, але обмежені дією принципу: «дозволено все, що не заборонено законом». Основою громадянського суспільства є окремі індивіди, наділені високим рівнем правосвідомості та правової культури. Тому одним із пріоритетних завдань щодо формування громадянського суспільства є підвищення рівня правової культури населення.
Громадянському суспільству властивими є такі риси:
- визнання людини, її життя та здоров'я, прав і свобод найвищою цінністю суспільства;
- пріоритет суспільства над державою, взаємна відповідальність суспільства перед державою і держави перед суспільством;
- ліквідація відчуження особи від засобів виробництва, знарядь та результатів праці;
- забезпечення реальної економічної свободи і самостійності громадян та їх об'єднань;
- забезпечення плюралізму (багатоманітності) в усіх сферах матеріального й духовного життя;
- ефективна система соціального захисту особи;
- ідеологічна та політична свобода особистості, урахування й забезпечення реалізації різноманітних інтересів індивідів і соціальних груп.
Громадянське суспільство — це спільність вільних, незалежних, рівноправних людей, кожному з яких держава забезпечує юридичні можливості бути власником, користуватися надійним соціальним захистом та іншими павами й свободами, брати активну участь у політичному житті та в інших сферах життєдіяльності людини й громадянина.
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 657;