Оператор вибору
Оператор switch призначений для організації вибору з безлічі різних варіантів. Формат оператора наступний:
switch ( <вираз> )
{ [<оголошення>]
:
case <константний-вираз 1>: [ <список-операторів 1>][break;]
case <константний-вираз 2>: [ <список-операторів 2>][break;]
:
[ default: <список операторів> ]
}
Вираз, що стоїть за ключовим словом switch в круглих дужках, може бути будь-яким виразом, значення якого повинне бути цілим.
Список операторів може бути порожнім, або містити один або більш операторів. Причому не вимагається укладати послідовність операторів у фігурні дужки.
В операторі switch можна використовувати свої локальні змінні, оголошення яких знаходяться перед першим ключовим словом case, проте в оголошеннях не повинна використовуватися ініціалізація.
Схема виконання оператора switch:
- обчислюється вираз в круглих дужках;
- обчислені значення послідовно порівнюються з константними виразами, наступними за ключовими словами case;
- якщо один з константних виразів співпадає із значенням виразу, то виконуються відповідні оператори. Після їх виконання продовжується порівняння з наступними константними виразами. Якщо порівняння необхідно припинити і завершити оператор switch, необхідно після операторів використати оператор break
- якщо жоден з константних виразів не співпав з значенням виразу, то управління передається на оператор, помічений ключовим словом default, а у разі його відсутності управління передається на наступний після switch оператор.
Для того, щоб виконати одні і ті ж дії для різних значень виразу, можна помітити один і той же оператор декількома ключовими словами case. Наприклад,
case <значення>: case < значення >: case < значення >: <операторі>;
В тілі оператора switch можна використовувати вкладені оператори switch,.
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 527;