Мозок – матеріальний орган психічної діяльності.
Нервова система і мозок – матеріальні.
В них відбуваються різноманітні фізичні та хімічні процеси: здійснюється обмін речовин, розповсюджуються біоелектричні імпульси тощо.
Результат взаємодії мозку із зовнішнім матеріальним світом називається психікою (від грець. Рsuchikos – душевний, а сам процес функціонування психіки – психічною діяльністю.
Мислення і свідомість виступають вищим рівнем психіки і психічної діяльності. Вони властиві лише людині.
Тварини володіють лише зачатками, простими елементами або, точніше, здібностями, з яких в процесі тривалого розвитку виникло людське мислення.
Психіка вторинна по відношенню до матеріального фізичного світу, тоді, як він від неї не залежить і виступає первинним.
Психіка – це результат розвитку властивості відображення, що належить всій матерії, але сама психіка виробляється не всією матерією, а лише найбільш складною формою живої матерії – мозком.
Мозок кита приблизно в 500 разів легше його тіла. Мозок лева – приблизно в 150 разів, а мозок людини легше її тіла лише в 50-60 разів.
Це показує, що в житті вищих ссавців „питома вага” психічної діяльності, або психічних функцій, в порівнянні з іншими функціями організму, абсолютно різна.
Між психічною, розумовою або духовною діяльністю людини і вищих тварин існує принципова відмінність.
Людина здатна створювати речі, яких немає в природі, доводити математичні теореми, займатися мистецтвом і винахідництвом, літати в космос.
На все це не здатні тварини.
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 687;