Їхнє панування закінчилося під натиском германських племен – готів, а потім – гунів, які прийшли з Приуралля.
Крім того, вже з VІІ ст. до н. е. Північне Причорномор'я активно заселялося давніми греками, які засновували тут свої колонії та створювали античні міста-поліси, такі як Ольвія чи Херсонес. Одне з них – Пантикапей – стало центром Боспорського царства (2.5.), яке знаходилося у сфері впливу Римської імперії.
2.5. Боспорське царство – велика рабовласницька держава (VІ ст. до н. е.-ІІІ ст. н. е.) на Керченському півострові й Тамані, у часи розквіту охоплювало майже весь Кримський півострів, пониззя рік Дон та Кубань. |
Всі ці народи складали передслов’янське населення на території України.
Перші згадки про слов’ян відносяться до І-ІІ ст.н.е. Їх називали венедами, антами, склавенами і жили вони в центрі Європи по річках Дунай, Вісла, Одер. В середині І тис. розділилися на західних, південних та східних слов’ян (2.6.).
2.6. Східні слов’яни – група східнослов’янських племен, що виокремилися з-поміж слов’ян в сер. І тис. н.е., об’єднаних близькістю мов і спільним походженням. В процесі розпаду держави Київська Русь на їх основі виникли українська, російська та білоруська народності. |
За свідоцтвом літопису “Повість минулих літ” на території майбутнього формування українського народу селилися такі племена східних слов’ян:
- поляни (по середній течії р. Дніпр, між його притоками Росью та Ірпенем, нинішня Київська обл.);
- сіверяни (по р. Десні, Сейму, Сулі, нинішні Чернігівська та Полтавська обл.);
- древляни (по р. Тетерев і Прип’ять, нинішні Житомирська, Рівненська та Волинська обл.);
- улічі (між Південним Бугом і Дністром, нинішні Хмельницька, Вінницька обл.);
- тіверці (між Дністром і Прутом до Чорного моря, нинішні Чернівецька, Одеська обл.);
- білі хорвати (в басейні Дністра, тер. Галичини);
- дуліби (у верхів’ях Західного Бугу і по правих притоках Верхньої течії Прип’яті, нинішня Волинська обл.);
- бужани та волиняни (пізніші територіальні обєднання, що виникли на основі дулібського і були пов’язані з містами Буськ та Волинь).
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 563;