НО-СН НО-СН

│ │

СН2ОН СН2ОН

L-Аскорбінова кислотаL-Дегідроаскорбінова кислота

(відновлена форма) (окиснена форма)

· Окисниками можуть бути: кисень повітря, Н2О2, FeCl3, мети-леновий синій, 2,6-дихлорфеноліндофенол та ін. Окиснення не супроводжується зниженням вітамінної активності. Дегід-роаскорбінова кислота швидко відновлюється цистеїнном, H2S, глутатіоном та іншими сульфгідрильними сполуками.

Біосинтез

· У печінці більшості тварин вітамін С легко синтезується з глюкози на шляху метаболізму уронових кислот.

· У тканинах людини, мавп, морських свинок, деяких видів птиць та риб аскорбінова кислотане синтезується через від-сутність ензиму гулонолактоноксидази, який перетворює L-кетогулонолактон на L-аскорбінову кислоту. Відповідно для людини та вітамін-С-чутливих тварин вітамін С є не обхід-ним харчовим фактором, який повинен надходити з їжею.

Метаболізм

Всмоктування. Вітамін Сшвидко всмоктується у верхніх відділах ШКТ, але найкраще у тонкому кишечнику та поширюється по організму. З підвищенням дози до 200 мг абсорбується близько 70 %. При подальшому збільшенні дози всмоктування знижується до 50 – 20 %.

Накопичення. Більша частина вітаміну знаходиться в організмі у відновленому стані і незначна у вигляді дегідроаскорбінової кислоти(окиснена форма). Обидві форми вітаміну метаболічно та фізіологічно активні. Вміст його у деяких тканинах вище, ніж в інших, і знижується в ряду: гіпофіз, надниркові залози, печінка, мозок, статеві залози, тимус, селе-зінка, нирки, серце, скелетні м'язи та ін.

Нормальна концентрація у плазмі крові: 0,6 – 1,5 мг/%.

Виділення. При нормальному надходженні вітаміну Сз їжею (75 – 100 мг) від 50 до 75 % його перетворюється у неактивні речовини, 25 – 50 % екскретується з сечею у нативному вигляді. Він також екскретується з молоком.

Основними кінцевими продуктами катаболізму аскорбінової кислоти в організмі людини є дикетогулонова та щавлева кислоти, які виділяються з сечею. Перетворення вітаміну Су оксалат є основним джерелом ендогенного оксалату сечі.

 

L-Аскорбінова -2Н+ Дегідроаскорбінова +НОН Дикетогулонова

кислота +2Н+ кислота кислота








Дата добавления: 2015-04-01; просмотров: 732;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.