Прилади для вимірювання атмосферного тиску
Для вимірювання атмосферного тиску застосовують ртутні барометри, барометри-анероїди (металеві барометри) (М-67, М-98, БАММ-1) та барографи (М-22АС або М-22АН).
Ртутні барометри(мал.7.3.) – застосовують для вимірювання атмосферного тиску на метеорологічних станціях. Це точні прилади, які встановлюють у приміщеннях. Вимірювання тиску ними може зробити лише підготовлений спеціаліст – метеоролог.
Барометри-анероїди (мал.7.4.) – менш точні прилади, дуже зручні для перевезення і вимірювання тиску, а тому їх використовують при експедиційних і польових дослідженнях та барометричному нівелюванні. Приймальною частиною тиску у барометра–анероїда є три з’єднані між собою анероїдні коробки. До циферблату приладу (мал.7.4, б) прикріплено дугоподібний термометр 1. На циферблаті нанесено шкалу 2 у міліметрах або мілібарах. Механізм приладу встановлено у футляр. Анероїдами слід користуватися у горизонтальному положенні шкали.
Барограф (мал.7.5.) розміщений у пластмасовому або дерев’яному корпусі, до основи якого вмонтовано весь механізм приладу, що складається з таких частин: блока барокоробочок, системи важелів, стрілки з пером на кінці, регулювального гвинта, барабана з годинниковим механізмом, паперової діаграмної стрічки.
Прилади встановлюють горизонтально і захищають від сонячного проміння та віддаляють від опалювальної мережі. Перед установленням барографа накручують пружину годинникового механізму і на барабан надівають паперову стрічку, зробивши на ній помітки про місце і час установлення. Після цього барабан ставляться на своє місце, підводять до нього перо і за допомогою регулювального гвинта вмонтовують його в ту точку стрічки, яка відповідає тиску за барометром у момент запуску барографа.
а б | а б | |
Рис.7.3. Барометр ртутний | Рис.7.4. Барометр-анероїд: зовнішній вигляд (а); циферблат (б): 1 – термометр; 2 – шкала | Рис.7.5. Барограф: зовнішній вигляд (а); механізм (б). |
Дата добавления: 2015-06-10; просмотров: 1909;