Трюмні системи

 

Осушувальна (зачисна)система призначена для видалення за борт води, яка якимось чином потрапила в суднові приміщення. При експлуатації судна в трюми і інші приміщення може попадати вода. Моряки називають її «л’яльною» водою. Вона видаляється за борт за допомогою осушувальної системи .В кожному трюмі в кормовій частині з правого і лівого борту є «л’яльні» колодязі нижче другого дна. Судно за звичай має диферент на корму і вода, яка якимось чином потрапила в приміщення, стікає в ці колодязі. Колодязі системою труб з запорними клапанами з’єднані з насосом. Осушувальна система може використовуватися для аварійного відкачування води з трюму у випадку порушення водонепроникності корпусу. Приймачі води в «л’яльних» колодязях повинні вибирати воду при крені до 15´ і диференті до 5´. Для запобіганню забруднення моря вода з «л’яльних» колодязів повинна відкачуватися в спеціальні відстійні цистерни і тільки після очищення видалятися за борт.

Водовідливнасистема призначена для видалення великої кількості води, яка попала в приміщення судна внаслідок аварії, яка спричинила порушення водонепроникності корпусу. Воду відкачують після того, як пробоїна якимось чином закладена. На більшості суден функції водовідливної системи виконує осушувальна система. Спеціальні водовідливні системи є на буксирах – рятувальниках і протипожежних рятувальних суднах.

Спускна і перепускна система призначена для спускання води з приміщень, які не мають осушувальних чи водовідливних засобів. Це сукупність труб і арматури, через які вода попадає в ті приміщення, де є приймальні колодязі осушувальної системи.Спускна і перепускна система є частиною водовідливної системи

Креновасистема призначена для усунення крену судна, який виник внаслідок неправильного завантаження судна, нерівномірної витрати запасів палива, води і масла, заповнення водою деяких відсіків при аварії,завантаження і вивантаження важких вантажів і т.і. Для розміщення баласту кренової системи використовують спеціальні незалежні цистерни, розташовані якомога ближче до бортів і дна судна.. а також до центра тяжіння судна, щоб при прийманні забортної води не змінювався диферент судна.

Диферентна система призначена для зміни диференту судна перекачуванням аби прийманням води в цистерни, розташовані в кінцівках судна.

Баластна система – це система, яка призначена для цілеспрямованої зміни посадки і остійності судна шляхом приймання, видалення або перекачки водяного баласту.

Водяний баласт приймається самопливом в спеціальні баластні цистерни, які розташовані в подвійному дні або в подвійних бортах судна. Об’єм їх дуже великий, може становити на великих суднах декілька десятків тисяч тон. Приймають водяний баласт через спеціальні кінгстони, розташовані нижче ватерлінії..

.Баластна система виконується по централізованому принципу. В машинному відділенні розташовані клапанні коробки, від яких до кожної баластної цистерни йде окрема труба, через яку цистерна заповнюється або осушується. В баластній системі використовується арматура, яка допускає рух води в обох напрямах. Труби сталеві, оцинковані, діаметром 50 – 200 мм. Труби розташовують в міждонному просторі. Приймач трубопроводу розташовують в самому низькому місці цистерни. На кінці труби встановлюють конусоподібний розтруб.

Для видалення баласту за борт використовують відцентрові насоси великої продуктивності (до 1000 м3/год.). Відцентрові насоси по своїй конструкції і принципу дії не можуть повністю відкачати воду з баластних цистерн. Тому для остаточного видалення баласту використовується зачисна система

Система повітряних трубз’єднує цистерниз атмосферою і призначена для виходу повітря при заповненні цистерн ( і навпаки).Для кожної цистерни є своя труба діаметром не менше 50 мм.. Нижній кінець в самому вищому місці цистерни, верхній – не менше ніж на 600 мм вище верхньої відкритої палуби і закінчується спеціальною головкою, яка унеможливлює попадання води всередину труби.

Система вимірювальних трубзабезпечує визначення кількості рідини в цистернах. Вимірювальна труба повинна бути прямою, щоб вільно опускалася гиря метрштока(або футштока).Нижній кінець труби закінчується денцем, яке не доходить на декілька міліметрів до дна цистерни. В трубі зроблені прорізи, щоб вільно заходили в неї рідина. Верхній кінець виходить на відкриту палубу і закінчується втулкою з пробкою, що загвинчується. Пробка бронзова, щоб не було іскри при загвинчуванні.

 








Дата добавления: 2015-06-05; просмотров: 1219;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.