Розрахунок переривчатої потокової лінії

Сутність прямоточних ліній полягає в тому, що безперервність руху виробів на цих лініях по робочих місцях порушується, тобто тривалість операцій різна, не однакова між собою, не дорівнює такту внаслідок різної величини трудомісткості. Ритм такої лінії в цілому вирівнюється за рахунок утворення на них межопераційних запасів, які змінюються протягом того періоду часу, який ми вибрали для організації роботи лінії .

На переривчато-поточних лініях у зв’язку з неоднаковим завантаженням робочих місць на операціях необхідно розрахувати кількість робочих, виходячи з умов повного їх завантаження протягом зміни.

Повне завантаження робочих може бути досягнуто шляхом використання багатоверстатного обслуговування та суміщення професій при можливості виконання одним робочим дві або декілька операцій і, нарешті, формуються необхідні запаси деталей на технологічних операціях, які забезпечують стабільність роботи самої лінії. Здебільшого прямоточні лінії застосовуються при механічній обробці деталей на підприємствах масового і серійного типів виробництва.

Розрахунок прямоточних ліній збігається з розрахунком безперервно – потокової лінії .Такі параметри, як такт, ритм, число робочих місць по операціях , коефіцієнт їх завантаження визначаються аналогічно до розрахунків безперервно-потокової лінії (за раніше наведеними формулами).

Розбіжності починаються з визначення коефіцієнта завантаження робочих місць. Наприклад, якщо такт потокової лінії 5 хвилин, норма часу операції 12,5 хвилин, то число робочих місць становитиме 12,5 : 5 = 2,5 , тобто два робочих місця завантажені на 1 ( 100% ), тоді трете, останнє, місце буде завантажене відповідно на 0,5 тобто на 50%. А для того, щоб забезпечити 100% завантаження всіх робітників, які працюють на потоці, здійснюють переведення їх на інші операції, але таким чином, щоб загальне завантаження робітників дорівнювало 1 (100%). Така організація праці робітників приводить до того, що протягом зміни вони переходять з одного робочого місця на інше. При цьому ряд робітників протягом зміни будуть недозавантажені на 100%.

Максимальна величина міжопераційного запасу розраховується з формули :

де Т – період часу, протягом якого умови праці на лінії між iтаi+1 операціями не змінюються, хв. ;

Ci , Ci+1кількість робочих місць на попередній та наступній операціях

ti , ti+1 норма часу виконання попередньої та наступної операцій, хв.

 








Дата добавления: 2015-06-05; просмотров: 683;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.