Основні напрямки рекультивації техногенних ландшафтів
Сільськогосподарський напрям - використання рекультивованих земель для вирощування сільськогосподарських культур.
Лісогосподарський напрям - подальше створення лісів.
Водогосподарське використання - створення ставків, басейнів, рибних господарств.
Рекреаційний напрям - використання відчужених земель для відпочинку населення. Тут створюються зони відпочинку, спортивні майданчики. Так, в Донецьку шахтні терикони поливають суспензією глини для припинення реакцій горіння, вносять шар ґрунту, висівають трави для його закріплення, а потім висаджують дерева. Виникають чудові парки для відпочинку.
Будівельний напрям - забудова рекультивованих земель. Часто в таких місцях будують підземні гаражі, склади тощо.
Санітарно-гігієнічний напрям. Його суть - використання територій виробок під звалища відходів, шламонакопичувачі без попереднього вирівнювання ландшафту.
В Україні загальна кількість порушених земель перевищує 263 тис. га, з яких потребує рекультивації понад 120 тис. га. Найбільше земель, зіпсованих відкритим видобуванням корисних копалин, знаходиться в Криворізькому і Керченському залізорудних, Дніпровському і Львівсько-Волинському вугільних, Нікопольському марганцеворудному та Прикарпатському сірчаному басейнах. У цих зонах значні роботи з рекультивації земель проводять у різних напрямах: будують житлові будинки, вирощують сільськогосподарські культури, закладають сади.
Дата добавления: 2015-05-21; просмотров: 1054;