Розділка м'яса для роздрібної торгівлі

 

У роздрібну торгівлю м'ясо поступає у вигляді напівтуш, четвер-тин, розділене на відруби і частини на м'ясокомбінаті. Напівтуши і четвертини розділяють в підсобному приміщенні магазина. Всі відруби розподіляються по торгових сортах, при цьому в один сорт об'єднують частини туш, близькі за якісними показниками. М'ясо приймають по кількості туш і масі нетто. Одночасно перевіряють наявність клейм ветнагляду, відповідність розвитку м'язової і жирової тканин клеймам, а також свіжість м'яса.

Яловичу напівтушу розробляють на 11 відрубів, що відносяться до трьом сортам. Схеми стандартного розрубу туш повинні бути вивішені в магазині на видному місці. До 1 -го сорту відносять тазостегнову, поперекову, спинну, лопатку плечову і грудну частини. До 2-го сорту -- шийний відруб і пашину, 3-у -- складка, передню і задню голяшки. Вихід 1-го сорта-- 88%, 2-го-- 7, 3-го-- 5%. Тушу теляти обробляють на 9 відрубів і 3 сорти.

Застосовуються слідуючі межі відрубів яловичини: складка -- між другим і третьому шийним хребцями; шийний відруб -- передня межа проходить по лінії відділення складки, задня -- між п'ятим і шостим шийними хребцями; відруб лопатки -- передня межа проходить по місцю відділення шийного відрубу, задня -- між п'ятим і шостим ребрами, нижня -- по лінії, що проходить від верхньої третини першого ребра через середину п'ятого і нижній третині останнього ребра. Плечовий відруб -- верхня межа проходить по лінії відділення відрубу лопатки, нижня -- в поперечному напрямі через середину променевої і ліктьової кісток; передня голяшка -- відділяється по лінії, що проходить в поперечному напрямі через середину променевої і ліктьової кісток; грудний відруб -- передня межа проходить по лінії відділення плечового відрубу; задня -- уздовж лінії тринадцятого ребра, верхня -- по лінії, що йде від верхньої третини першого і нижньої третини останнього ребра, нижня -- уздовж ребрової дуги до грудної кістки.

Спинний відруб -- передня лінія проходить по лінії відділення відрубу лопатки, задня -- між одинадцятим і дванадцятим ребрами, нижня -- по лінії відділення грудного відрубу, пашина -- по межі від колінного суглоба до грудної кістки; поперековий відруб -- від спинного відрубу до межі між п'ятим і шостим поперековими хребцями, нижня -- по межі відділення пашини і грудинки; тазостегновий відруб -- передня межа проходить по лінії відділення поперекового відрубу, задня -- по гомілковій кістці на рівні нижньої її третини, нижня -- по лінії відділення пашини; задня голяшка -- відділяється упоперек гомілкової кістки на рівні нижньої її третини.

Свинину ділять на 7 відрубів з підрозділом на 1-й і 2-й сорти. До 1-го сорту відносять окіст, поперекову частину з па-шиною, спинну частину, грудинку і відруб лопатки; до 2-го -- передпліччя (рулька) і голяшку. Вихід м'яса по сортах відповідно 94 і 6% (мал. 14).

Межі розділення: частина лопатки -- задня межа проходить між п'ятим і шостим спинними хребцями, з перетином ребер; нижня --

Мал. 14. Схема роздрібного оброблення свинини:

/ -- відруб лопатки; 2 -- спинний відруб (корейка); 3 -- грудинка; 4 -- поперековий відруб з пашиною; 5 -- окіст; 6-- передпліччя (рулька); 7-- голяшка.

упоперек ребер, приблизно на половині їх ширини; грудинка -- передня межа проходить по лінії відділення частини лопатки; задня -- за останні ребра; верхня -- по лінії відділення спинної частини; поперекова частина із спинною -- передня межа проходить по лінії відділення спинної частини і грудинки; задня -- по прямій лінії, що проходить між останнім і передостаннім поперековими хребцями, безпосередньо попереду тазової кістки; окіст -- передня межа проходить по лінії відділення поперекової частини з пашиною; задня -- по лінії відділення голяшки; голяшка -- відділяється через верхню третину гомілкової кістки; рулька (передпліччя) відділяється по лінії, що проходить через плечовий суглоб.

При відпустці м'яса рекомендується додавати не більше двох доважків даного сорту м'яса, якого покупець набуває. Продавець повинен проконсультувати (при необхідності) покупця про використання різних відрубів. Для супів, бульйонів -- тазостегновий відруб; на біфштекс, бефстроганов -- заднетазова частина. У спинного відрубу -- хребетна частина -- для печені, рагу; реброва -- для супів і борщів; м'якоть в області хребців -- на шашлики, антрекоти, бефстроганов; м'якоть ребрової частини -- для гуляша; кісткова частина відрубу лопатки рекомендується для супів, а м'якоть -- для тушкування, фаршу, гуляшу. У поперековому відрубі частина філе йде для ромштексів; вирізка -- на біфштекси, бефстроганов, шашлики; окрайка -- для фаршу і супу. Плечовий і грудний відруби: для супів, борщів, щів; м'якоть цих відрубів -- для гуляшу. Так само використовується шийний відруб, пашина; складка і голяшки -- для бульйонів. Призначення

відрубів свинячої туші приблизно співпадає з яловичиною, але оскільки вихід у свинини більший, а кісток (щодо м'яса і сала) менше, тому шийна верхня і нижня частини лопатки, передня частина грудної клітки йдуть на супи, щі, рагу; м'якушева частина -- на гуляш, фарш, для гасіння. Спинна частина призначена для плову, шніцелів, супів, натуральних відбивних котлет, для смажіння крупними шматками; грудинка -- для рагу, супів; окіст -- на шашлики, гуляш, для відбивних котлет; голяшка і рулька -- на бульйони і холодці.








Дата добавления: 2015-05-05; просмотров: 794;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.006 сек.