Вегетаріанство
Незважаючи на всі аргументи суворих вегетаріанців (споживають тільки рослинну їжу) про користь такого харчування, медики дотримуються зовсім іншої думки із цього приводу. Основна шкода від вегетаріанської дієти полягає в тому, що організм людини недоотримує багатьох необхідних йому органічних речовин. Передусім виникає дефіцит білків. Хоча вегетаріанці намагаються розв'язати цю проблему додаючи у своє меню різні крупи, горіхи, гриби, горох, квасолю, боби і інші овочі, але вони містять не всі потрібні амінокислоти.
Так, в горіхах немає сірковмісних амінокислот, а також лізину і треоніну. Крім того, горіхи шкідливі для людей, що страждають захворюваннями травних органів, печінки і жовчовивідних шляхів. У грибах немає потрібних для організму валіну і сірковмісних амінокислот. Крім того, гриби самі по собі є важко засвоюваним продуктом. А бобові культури важко перетравлюються і часто призводять до газоутворення, в них містяться пурини – речовини, шкідливі для людей, схильних до відкладення солей сечової кислоти і сприяють розвитку подагри. А соєві продукти негативно відбиваються на функціонуванні ендокринної системи, щитовидної залози і чоловічої статевої системи [Жалпанова=Диеты].
Крім того, тривале вегетаріанське харчування, як будь-яка інша знежирена дієта, спричиняє застій жовчі і випадання каменів у жовчному міхурі. А медична статистика свідчить, що незважаючи на активну пропаганду знежирених дієт і "чищень" від каменів печінки та інших внутрішніх органів, черга хворих на видалення жовчного міхура хірургічним шляхом не зменшується, а тільки збільшується [Минвалеев].
У суворих вегетаріанців крім недостатності вітамінів (D, В2, В12) і мінеральних речовин (кальцію, заліза, цинку та ін.) часто зустрічаються анемія, ослаблення імунної системи, підвищена інфекційна захворюваність, зокрема на туберкульоз [Лиходiд].
Дата добавления: 2015-05-05; просмотров: 649;