Фаст-фуд

Вчені стверджують, що фаст-фуд є однією з основних причин ожиріння, артритів, атеросклерозів та інфарктів. Люди не бажають витрачати час на приготування повноцінної їжі, все частіше використовуючи напівфабрикати, в яких багато жиру, цукру і солі. Але фаст-фуд викликає звикання, подібно до наркотиків. У любителів гамбургерів і чіпсів з’являється неконтрольована потреба в цих продуктах, які в таких обсягах згубно впливають на організм і викликають зміни в мозку, в результаті яких людині стає все важче відмовлятися від цих продуктів. Адже їжа промислового приготування сприяє виробленню великої кількості опіатів в мозку. А при вживанні великих доз фаст-фуду може наступити стан, близький до сп’яніння.

Велика частина людей, які звикли до вживання їжі швидкого приготування, фактично не може повернутися до нормального харчування, оскільки це вимагатиме від них великих зусиль. Люди іноді безуспішно вдаються до різних дієт для зниження ваги, набраного із-за зловживання фаст-фудом. Адже фаст-фуд викликає значні порушення балансу гормонів в організмі, що відповідають за відчуття ситості. Це веде до того, що люди починають в необмежених кількостях поїдати висококалорійні бутерброди, запиваючи їх солодкою газованою водою, щоб заглушити відчуття голоду, яке ніяк не проходить [Жалпанова-Продукты].

І чим далі, вони поглинають все більше калорійної їжі. При цьому чутливість відділу головного мозку, що відповідає за задоволення, посилюється при поїданні такої їжі і виробляється стійка залежність від неї, така ж, як виробляється від прийому героїну і кокаїну. І людям, щоб знову викликати збудження мозкових центрів, які відповідають за насолоду, доводиться збільшувати дозу наркотику або порцію їжі. А втрата контролю над собою ‒ це вже ознака залежності, а огрядність і наркоманія мають спільні витоки. Крім того, жир, що міститься в ній належить до канцерогенних транс-жирів, які підвищують ризик розвитку серцево-судинних захворювань, діабету, деяких видів раку. [Матвеев].

Серед страв фаст-фуду велика кількість смажених продуктів (картопля-фрі, пиріжки, курячі нагетси та ін.), які надзвичайно багаті канцерогенами, особливо акриламідом. Акриламід потрапляючи в організм людини ушкоджує гени, що стає причиною розвитку онкологічних захворювань, а також може вражати нервову систему та призводити до безпліддя.

Акриламід може накопичуватися в організмі людини протягом усього життя по мірі вживання продуктів, що містять цю речовину. Допустима норма вмісту акриламіду в харчових продуктах встановлена в межах 0,2 мг/кг. Але хрусткі картопляні чіпси зазвичай перевищують зазначену норму у 500-1000 разів, а картопля-фрі ‒ в 100 разів. Акриламід міститься також у всіх продуктах харчування, багатих крохмалем і які пройшли теплову обробку високою температурою, наприклад, зернові культури та вироби з борошна, кукурудза, картопля і т. д. Це відбувається в основному при смаженні, випіканні в духовці, приготуванні у фритюрі або на грилі. Збільшення вмісту канцерогену відбувається і під час повторного розігрівання їжі. Однак акриламід майже не утворюється при варінні. [Жалпанова-Продукты].

Популярність їжі швидкого приготування обумовлена тим, що вона дуже зручна з точки зору фінансової доступності та економії часу, що дуже цінно в швидкому ритмі сучасного суспільства. Крім того, фаст-фуд багатьма розглядається як засіб погашення життєвої незадоволеності, яка в наш час помітно зросла. А невідповідність доходів населення і його потреб створює незадоволений попит, який цілком органічно спрямовується на фаст-фуд, який є найбільш доступним продуктом, фактично не мають альтернативи.

Так в рейтингу (США) серед найбільш шкідливих для здоров’я людини продуктів фаст-фуду першими в списку значаться: 1) картопля-фрі, в якому поєднуються картопля, масло, цукор і синтетичні харчові добавки; 2) глазуровані солодкі пончики-донатси; 3) чіпси; 4) солодкі газовані напої шкідливими хімічними добавками; 5) шоколадні батончики з великою кількістю цукру і харчових добавок; 6) смажена свиняча шкіра; 7) печиво з пониженим вмістом жиру, але з великою кількістю синтетичних компонентів; 8) крекери, що містять багато хімічних добавок; 9) солоні кренделі та ін. Всі вони продаються в закладах швидкого харчування і є основною продукцією подібного бізнесу [Жалпанова-Продукты].

Сучасним людям ніколи сьогодні приділити час навіть на приготування їжі. Все на швидку руку: їдять фаст-фуд або готують з напівфабрикатів. Консервація, варення, соки, пельмені, вареники ‒ все з магазинів. А з чого їх роблять ‒ знають виробники. Продається нібито як сметана, а насправді ‒ суміш пальмової олії та сої, причому за смаком чудово імітує справжню сметану. Молоко в основному ‒ порошкове, кисломолочні більше за назвою. А ковбасні вироби часто не мають ніякого відношення до натурального м’яса.

Отже, щоб не зашкодити стану свого здоров’я, слід мінімізувати, а краще зовсім виключити з свого харчування їжу швидкого приготування, тобто фаст-фуд.

 








Дата добавления: 2015-05-05; просмотров: 732;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.006 сек.