ГЛОХІДІОЗ

На ставкових рибах часто зустрічаються глохідії - личинки двостулкових молюсків Bivalvia. Личинки локалізуються на шкірі та зябрах риб, викликаючи їх подразнення та запалення. Іноді таке зараження має масовий характер, що негативно відзначається на життєздатності риб.

Етіологія. У риб паразитують личинкові стадії молюсків перловиці, беззубки й перлинниці. Ця паразитична стадія молюсків необхідна в життєвому циклі їх розвитку. Після виходу із яйця глохідії залишаються в зябрах молюсків досить тривалий час. Весною або на початку літа вони виходять із молюсків і за допомогою двох своїх стулок прикріплюються на шкірі чи зябрах риб, де паразитують протягом 10-75 днів.

Клінічні ознаки. В місцях прикріплення глохідії викликають гостре запалення тканин, яке поступово переходять в проліферативне. Як результат цього навколо глохідій виникає розростання епітеліальної та сполучної тканини, яке має вигляд білуватих вузликів. Після того як глохідія залишить рибу тканина регенерує.

При масовому первинному ураженні личинками молюсків у риб виробляється імунітет, що знижує інтенсивність наступного зараження.

Діагноз ставлять при наявності на шкірі чи зябрах глохідій.

Заходи боротьби направлені на зниження кількості чи знищення в ставках двостулкових молюсків. З цією метою застосовують молюскоциди. Хороші результати дає вирощування в водоймах чорного амуру, який знищує молюсків.

 


 

 








Дата добавления: 2015-04-29; просмотров: 735;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.