Вихідні характеристики. Вихідні характеристики БТ у ССБ – це графіки залежності , зображені на рисунку 3.16.
Вихідні характеристики БТ у ССБ – це графіки залежності , зображені на рисунку 3.16.
Ураховуючи вплив напруги на зворотний струм колектора, рівняння для струму колектора (3.10) можна записати у вигляді
. (3.35)
Одержана формула описує вихідні характеристики при різних струмах емітера.
Рисунок 3.16 – Статичні вихідні характеристики БТ
зі спільною базою
Межею між режимом відсічки ( ) і активним режимом ( ) є характеристика при , яка є зворотною гілкою ВАХ КП. При збільшенні негативної напруги струм колектора швидко досягає значення . Подальше зростання зумовлюється зростанням струмів генерації та витоку КП. При деяких високих напругах (для транзистора МП14 при ці напруги перевищують 15В) у КП виникає пробій, що супроводжується значним зростанням колекторного струму.
При вихідні характеристики зменшуються в бік більших колекторних струмів на величину згідно з формулою (3.35). У загальному випадку це зміщення має нееквідистантний характер, тобто однаковим приростам вхідного струму відповідають нерівні прирости вихідного струму . Це явище викликане залежністю , зображеною на рисунку 3.6, яка свідчить, що статичний коефіцієнт передачі струму не є сталою величиною для різних струмів емітера. Для більших колекторних та емітерних струмів пробій КП відбувається при менших напругах і може перетворитися в тепловий. З метою унеможливлення пробою режим роботи приладу треба вибирати нижче кривої максимально допустимої потужності , що розсіюється колектором (пунктирна гіпербола на рисунку 3.16).
При та переходи транзистора вмикаються у прямому напрямі, і прилад переходить до режиму насичення. У цьому режимі різко зменшується , тому що зростає інжекційна складова колекторного струму, яка компенсує керовану, екстракційну складову.
Дата добавления: 2015-04-25; просмотров: 872;