Загальна частина. Основними задачами лікаря-експерта є участь у проведенні медико-соціальної експертизи, організація та проведення роботи по попередженню та зниженню
Основними задачами лікаря-експерта є участь у проведенні медико-соціальної експертизи, організація та проведення роботи по попередженню та зниженню інвалідності, участь у плануванні та проведенні реабілітації хворих та інвалідів; вивчення якості медико-соціальної експертизи та підвищення культури медико-експертного обслуговування населення, визначення потреб у зв'язку з інвалідністю.
На посаду лікаря-експерта МСЕК загального профілю (обласних, міських, міжрайонних, районних) призначається лікар однієї з основних клінічних спеціальностей: хірург або ортопед-травматолог, невропатолог, терапевт згідно з Положенням про медико-соціальну експертизу (1992). На посаду лікаря-експерта спеціалізованих МСЕК вводяться дві посади лікаря-фахівця у відповідності з профілем МСЕК.
Лікар-експерт повинен мати стаж з основної клінічної спеціальності не менше 3 років, первинну спеціалізацію з медико-соціальної експертизи та атестаційну категорію за основною лікарською спеціальністю.
Лікар-експерт у своїй роботі працює під керівництвом голови МСЕК. Лікар-експерт керує діяльністю середнього та молодшого медичного персоналу МСЕК.
В своїй діяльності лікар-експерт керується Положенням про медико-соціальну експертизу (1992), Порядком організації і проведення медико-соціальної експертизи втрати працездатності (1994), загальними положеннями та критеріями установлення різних груп інвалідності, строків переогляду у відповідності з діючою Інструкцією, положеннями про установлення причинного зв'язку, порядком відшкодування втрати здоров'я та визначення відсотків утрати професійної працездатності (регрес) внаслідок трудового каліцтва, професійного захворювання у військовослужбовців, працівників митної служби, прокуратури та іншими законодавчими документами, відомчими інструкціями і наказами.
Дата добавления: 2015-04-21; просмотров: 667;