Оплата протезно-ортопедичних виробів та їх ремонту
7.1. Об'єднання "Укрпротез" в міру надходження фінансування з державного бюджету на протезування, а також надходження коштів, що спрямовуються на ці потреби з Фонду України соціального захисту інвалідів, згідно з укладеними договорами оплачує протезно-ортопедичним підприємствам, майстерням усіх форм власності:
вартість усіх видів протезно-ортопедичних виробів, виготовлених і безоплатно виданих інвалідам і пенсіонерам; транспортні витрати в разі доставки (в тому числі поштою) інвалідам протезно-ортопедичних виробів, ортопедичного взуття; вартість виготовлених і поставлених крісел-візків для пересування інвалідів, витрати на їх ремонт, зберігання та доставку інвалідам і пенсіонерам;
проїзд інвалідів на підприємство за його запрошенням для оформлення замовлень на виготовлення протезно-ортопедичних виробів, примірювань та одержання готових виробів, що видаються безоплатно;
витрати на відрядження спеціалістів виїзних медико-технічних бригад; які надають інвалідам протезно-ортопедичну допомогу за місцем проживання; витрати на відрядження інженерів-конструкторів, які виїжджають до інвалідів для оформлення замовлень на виготовлення індивідуальних інвалідних візків для пересування та інших засобів реабілітації.
7.2. Оплата протезно-ортопедичних виробів, замовлених інвалідами внаслідок трудового каліцтва або професійного захворювання, здійснюється в порядку, визначеному в Правилах відшкодування власником підприємства, установи і організації або уповноваженим ним органом шкоди, заподіяної працівникові ушкодженням здоров'я, пов'язаним з виконанням ним трудових зв'язків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 23.06.1993 р. № 472 (472-93-п ) (із змінами і доповненнями Фондом по обов’язковому соціальному страхуванню від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань).
7.3. Відшкодування вартості протезно-ортопедичних виробів, виготовлених інвалідам підприємствами, майстернями недержавної форми власності, якщо їх вартість перевищує вартість аналогічних виробів, виготовлених казенними та державними протезно-ортопедичними підприємствами, за рахунок державного бюджету може здійснюватись у межах півтори вартості аналогічного виробу, виготовленого за розцінками казенних і державних підприємств, але не більше фактичної вартості такого виробу.
Якщо вартість виробу, виготовленого недержавним підприємством, майстернею, перевищує вказані півтори вартості, то різницю сплачують інваліди за власні кошти.
В окремих випадках, за потреби протезування підвищеної складності, вартість протезно-ортопедичного виробу сплачується в розмірі 100 % його вартості за рахунок коштів Фонду України захисту інвалідів за погодженням з об'єднанням "Укрпротез".
7.4. Підприємства оплачують інвалідам вартість проїзду на протезування в обидва кінці (від місця проживання до пункту протезування і назад) при пред'явленні квитка в один кінець у таких розмірах:
залізницею – за фактичними витратами, але не вище тарифу плацкартного вагона;
автобусом – за фактичними витратами;
водним транспортом – за тарифом III класу.
7.5. Якщо інваліди 1 групи або діти-інваліди до 16 років потребують супровідника при виїзді на протезно-ортопедичне підприємство для замовлення, примірювання або одержання готового виробу, то витрати на проїзд в обидва кінці відшкодовуються й особі, яка його супроводжує.
Гроші за проїзд інвалід та супровідник одержують при пред'явленні бухгалтеру медичного відділу паспорта і квитків. Виплата грошей проводиться за відомостями, до яких додаються всі потрібні документи.
7.6. Для відшкодування витрат, пов'язаних з наданням пільг інвалідам, пенсіонерам та іншим громадянам згідно з чинним законодавством, підприємства, майстерні всіх форм власності в міру видачі готових виробів заповнюють реєстри, в яких на кожну особу відображаються дані щодо отриманих нею виробів, їх вартості, і на підставі цих реєстрів виставляють рахунки об'єднанню «Укрпротез».
Реєстри складаються в чотирьох примірниках, підписуються директором, головних (старшим) бухгалтером підприємства і скріплюються печаткою.
7.7. Перший примірник реєстру і рахунку направляється об'єднанню "Укрпротез" для оплати, другий – разом із бланками виконаних замовлень залишається у бухгалтерії підприємства і є підставою для списання готових виробів зі складу, третій примірник передається працівнику, який видає готові вироби, четвертий – направляється Міністерству праці та соціального захисту Автономної Республіки Крим, управлінням соціального захисту населення обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій.
7.8. Об'єднання "Укрпротез" подає Фонду України соціального захисту інвалідів щоквартально до 15 числа наступного місяця за звітнім кварталом звіт про використання бюджетних коштів за формами 1 «Баланс» та 2 «Звіт про виконання кошторису доходів і видатків (загальний фонд)» в розрізі областей і підприємств-виробників протезно-ортопедичних виробів та інших засобів реабілітації.
7.9. Особи, які замовляють протезно-ортопедичні вироби власним коштом, вносять підприємству аванс у розмірі 80 відсотків їх вартості.
Дата добавления: 2015-04-21; просмотров: 656;