Строки виготовлення й ремонту протезно-ортопедичних виробів ортопедичного взуття
5.1. Строки виготовлення протезно-ортопедичних виробів та ортопедичного взуття:
протезів і апаратів рук і ніг, корсетів (крім текстильних без шин, виготовлених без гіпсових зліпків) – 45 робочих днів;
ортопедичного взуття – 30 робочих днів;
дрібних протезно-ортопедичних виробів (обтюраторів, спиноутримувачів, корсетів текстильних, реклінаторів, лікувальних бандажів, кистеутримувачів, супінаторів, пронаторів та ін.) – 10 робочих днів.
Строки виготовлення протезно-ортопедичних виробів та ортопедичного взуття збільшуються:
при виготовленні гіпсової моделі – на 5 робочих днів;
при кожному додатковому примірюванні – на 5 робочих днів;
при виготовленні спеціального напівфабрикату – на 5 робочих днів;
при двосторонніх ампутаціях або ушкодженнях кінцівок – на 10 робочих днів.
5.2. Строки виготовлення на нетипові й особливо складні вироби або вироби, що виготовляються в лабораторіях складного протезування, у кожному окремому випадку встановлюються адміністрацією підприємства.
5.3. Строки виготовлення протезно-ортопедичних виробів зменшуються на 10 робочих днів дітям до 16 років та інвалідам, які перебувають у лікувально-профілактичних закладах.
5.4. Строки ремонту протезно-ортопедичних виробів:
великого ремонту (заміна одного з основних елементів протеза: куксоприймача, колінного і гомілкостопного вузлів, косметичної оболонки та ін.) – 10 робочих днів;
середнього ремонту (заміна вузлів протеза із частковим розбиранням його) – 5 робочих днів;
дрібного ремонту (заміна напівкілець, а також часткове розбирання для регулювання і змащення) – протягом дня.
Гарантійний ремонт провадиться за рахунок підприємства-виготівника виробу.
Ремонт протезно-ортопедичних виробів після закінчення гарантійного терміну експлуатації провадиться підприємствами незалежно від місця проживання інвалідів.
Особам, які придбали протезно-ортопедичні вироби за готівку, ремонт (після закінчення гарантійного терміну експлуатації) здійснюється за їх рахунок.
5.5. Строк виконання замовлення обчислюється з дня запуску його у виробництво, але не пізніше 10 календарних днів з дня приймання замовлення медичним відділом підприємства (цехом, дільницею) або медико-технічною бригадою. У строк виготовлення не враховується час, протягом якого замовник не прибув на примірювання або для одержання готового виробу.
5.6. Оформлення чергових замовлень на всі види протезно-ортопедичних виробів і взуття після закінчення встановленого строку користування ними здійснюється на підставі даних карти протезування і комп'ютера.
Для чергової заміни протезно-ортопедичних виробів і ортопедичного взуття інваліди звертаються особисто в медичний відділ підприємства (або воно само запрошує їх листом чи поштовою карткою).
Якщо в день надходить замовлень більше денної потужності цеху дозволяється строк запуску у виробництво замовлень, прийнятих понад денну потужність, переносити в порядку послідовного надходження замовлень на наступні дні, але не більше ніж на 1 місяць.
5.7. Строк користування протезно-ортопедичним виробом обчислюється з дня його отримання.
5.8. У разі тривалої неявки (понад 1 рік) інвалідів та інших громадян, які підлягають безоплатному забезпеченню протезно-ортопедичними виробами відповідно до чинного законодавства, без поважних причин для проведення примірок та одержання готових виробів, казенні та державні протезно-ортопедичнi підприємства за пропущений період вироби не видають.
5.9. При неявці громадянина на примірювання або для одержання протезно-ортопедичного виробу протягом 4 місяців із моменту направлення йому повідомлення, державне протезно-ортопедичне підприємство надсилає повторне повідомлення рекомендованою кореспонденцією з оповіщенням про вручення.
Якщо протягом 15 днів після направлення повторного повідомлення громадянин не з'являється за одержанням виробу, казенні та державні протезно-ортопедичні підприємства у письмовій формі запрошують представника об'єднання «Укрпротез» для складання акта на незатребуваний протезно-ортопедичний виріб. У разі неявки вказаногo представника протягом 15 днів після вручення йому повідомлення із запрошенням на складання акта, казенні та державні протезно-ортопедичні підприємства мають право скласти односторонній акт на незатребуваний протезно-ортопедичний виріб, який після цього демонтується з максимальним використанням матеріалів і комплектуючих на виробництві.
Акт надсилається об'єднанню «Укрпротез» разом з рахунком, який включає в себе вартість виробу, його демонтажу, за винятком вартості комплектуючих і матеріалів, що підлягають повторному використанню. При цьому до рахунку додається копія калькуляції та поштового оповіщення про вручення їм повідомлення.
5.10. При оформленні замовлення на виріб замовнику видається талон встановленого зразка, де зазначаються його прізвище з ініціалами, номер замовлення і дата його приймання, примірювань та одержання готового виробу.
Дата добавления: 2015-04-21; просмотров: 778;