Позбавлення батьківських прав.
Ухилення батьків від виконання батьківських обов’язків може мати різні правові наслідки, один із них – позбавлення батьківських прав.Згідно зі ст. 164 Сімейногокодексу матір табатька суд може позбавити батьківських прав, якщо вона (він):
а) не забрали дитину з пологового будинку без поважної причини, протягом шести місяців не виявляли до неї батьківського піклування;
б) ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини;
в) жорстокоповодяться з дитиною;
г) є хронічними алкоголіками або наркоманами;
д) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини; примушують її до жебракування та бродяжництва;
е) засуджені за вчинення умисного злочину стосовно дитини.
Новий Сімейний кодекс передбачив можливість відібрати дитину в батьків без позбавлення їх батьківських прав. Таке може статися за рішенням суду не тільки у названих вище випадках, а також у випадках, якщо проживання дитини з батьками небезпечні для життя, здоров'я і морального виховання.
У виняткових випадках, у разі безпосередньої загрози життю або здоров’ю дитини органи опіки та піклування або прокурор мають право постановити рішення про негайне відібрання дитини від батьків. Тоді дитину передають другому з батьків, бабі, діду, родичам або органові опіки та піклування. Особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від батьківського обов'язку щодо утримування дитини.
Дата добавления: 2015-04-21; просмотров: 685;