ДІЇ ВЗВОДУ УПРАВЛІННЯ АРТИЛЕРІЙСЬКОЇ БАТАРЕЇ В БОЮ
Завдання з вогневого ураження противника в обороні можуть бути успішно вирішені тільки при вмілому використанні всіх сил і засобів загальновійськових та артилерійських частин і підрозділів, які приймають участь в бою.
Офіцер-артилерист повинен чітко розуміти завдання вогневого ураження противника в обороні, порядок застосування артилерії, а також які вигоди вогню застосувати з метою забезпечення стійкої оборони загальновійськовим підрозділам. Від умілого застосування того чи іншого виду вогню артилерії залежить успіх виконання завдань механізованими і танковими підрозділами в обороні.
Ось чому офіцери-артилеристи повинні постійно вдосконалювати свої знання з основ вогневого ураження противника, набувати практичні навички у виборі, підготовці і веденні найбільш доцільних і ефективних видів вогню залежно до обставин.
Питання розглянуті у лекції більш повно і ґрунтовно будуть розглядатись на послідуючих семінарських заняттях і в ході групових вправ і занять.
ДІЇ ВЗВОДУ УПРАВЛІННЯ АРТИЛЕРІЙСЬКОЇ БАТАРЕЇ В БОЮ
Україна зараз немає ворогів, які б їй безпосередньо загрожували. Але за часи свого існування вона багаторазово зазнавала насильницького розподілу та анексій своєї території з боку сусідніх держав. Тому, можливість територіальних претензій до України з боку деяких держав зберігається. А відповідно зростає ймовірність локальних війн і конфліктів, які можуть мати пряме відношення і до нашої країни.
Враховуючи це, Міністр оборони України вимагає наполегливо розвивати і удосконалювати тактику дій з’єднань (частин, підрозділів), особливо в нових організаційних структурах, розробляти та реалізовувати на практиці сучасні методи підготовки військ і ефективні способи їх застосування (в тому числі і артилерії).
Досвід свідчить, що в сучасних умовах, успіх загальновійськових частин (підрозділів) у бою досягається тільки завдяки надійному вогневому ураженню противника. Ця теза зафіксована в «Основах підготовки і ведення операцій Збройних Сил України» (ст.18): «... ракетні війська і артилерія є основним засобом вогневого ураження противника у військових операціях».
Слід зазначити, що успіх проведення військової операції в цілому залежить від успішних дій підрозділів ланки взвод-батарея, які приймають безпосередню участь у вогневому ураженні противника. Тому від якості підготовки офіцерів цієї ланки, уміння їх організувати бойові дії залежить ефективність застосування артилерійських підрозділів.
У лекції будуть розглянуті дії взводу управління та робота командира взводу як в обороні, так і в наступі, а також будуть розглянуті особливості дій взводу управління у зустрічному бою і документи, які відпрацьовуються у взводі управління.
Дата добавления: 2015-04-01; просмотров: 1330;