Побудова циклових діаграм швейних машин

Циклова діаграма (циклограма) – графічне зображення, яке показує взаємодію механізмів машини. Циклограму будують у двох випадках: при визначенні точної взаємодії робочих механізмів діючої машини щоб усунути неполадки в її роботі, і при проектуванні нового обладнання. У другому випадку циклограма коректується після вибору механізмів, компонування схеми машини, уточнення законів руху механізмів та дії кожного механізму в певний момент.

На циклограмі видно, у якій послідовності і в який момент кінематичного циклу починають і закінчують роботу ті чи інші виконавчі механізми та їх робочі органи. Більшість механізмів швейних машин виконують відповідну операцію за один оберт головного валу, а машини-напівавтомати – за один оберт програмного диску, тому циклограму будують для кута 360˚.

Графічну побудову циклограми проводять у прямокутній системі координат (лінійні і розгорнуті) і в полярних координатах (кругові циклограми).

Найпростішим видом циклограм є розгорнуті, вони більш універсальні. Лінійні циклограми більш наглядні: показують переміщення робочих органів умовними лініями, які не є ні траєкторією, ні графіком закону руху робочого органу.

Прикладом лінійної циклограми може служити циклорама швейної машини 22 класу (рис. 4.1). Взаємодія робочих органів показана на рис. 4.2. Циклограму будують в довільному масштабі. На осі абсцис відкладається Тк, на осі ординат відкладаються зони для побудови послідовно циклограм кожного механізму.

Для побудови циклограми роботи машини потрібно зняти покази на початку роботи, по закінченні роботи, на холостому ходу кожного виконавчого механізму окремо.

Виготовляють диск-циферблат з тонкого листа пластмаси або картону. Радіус циферблату повинен бути на 15–20 мм меншим відстані від головного валу до платформи машини. В центрі диска роблять отвір, діаметр якого рівний діаметру кріпильної деталі. До корпусу кріплять нерухому стрілку.

За початок відліку для всіх виконавчих органів приймають крайнє верхнє положення механізму голки. У цей момент нульова поділка диска-циферблату повинна знаходитись навпроти нерухомої стрілки. Повертають вручну головний вал і відмічають, навпроти якої поділки диска-циферблату знаходиться стрілка на початку роботи виконавчого органу, в кінці його роботи. Для кожного механізму роблять кілька спостережень і заносять їх у відповідну таблицю, а потім визначають середнє значення.

Під час спостережень за виконавчими органами слід перевіряти, чи не змістився диск-циферблат. Головний вал швейної машини не можна повертати у напрямку, протилежному вказаному у паспорті.








Дата добавления: 2015-04-03; просмотров: 2615;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.