Http://www.dials.ccas.ru/frolov/bin/dbsp26.1zh
Корнєва каталог серверу WWW позначається символом /. У специфікації протоколу HTTP сказано, що якщо шлях не заданий, те використовується кореневий каталог.
5.2. Вставка посилання
Посилання створюється за допомогою оператора <А>, що використовується в парі з оператором </А>. Між цими операторами розташовується текст посилання, що відображається у вікні перегляду навігатора і виділяються підкресленням, а також зміною цвіту.
Нижче перераховані основні параметри оператора <А>.
Параметр | Опис |
HREF | Адреса URL файла документа HTML або іншого об'єкта, на який зроблене посилання в операторі <А>. Якщо в адресі не зазначений шлях, пошук файла буде виконуватися в тому ж каталозі, де находится поточний документ |
NAME | Ім'я посилання в документі HTML. Використовується для організації посилань усередині того самого документа HTML |
TARGET | Параметр TARGET задає ім'я вікна, у який повинен бути завантажений документ. Цей параметр використовується при роботі з фреймами, яким у нашій книзі присвячена окрема глава. Можна вказувати також такі значення: Дblank документ буде завантажений у нове вікно; parent документ буде завантажений у вікно, що є батьківським стосовно поточному; self документ буде завантажений у те ж саме вікно, де розташоване посилання; top документ займе усе вікно навігатора |
TITLE | Назва, що з'явиться у вікні навігатора при виборі посилання на об'єкт. Зручно при організації посилань на графічні зображення й аналогічні об'єкти, що не мають назв |
Доцільно лишити поки осторонь питання використання параметра TARGET і повернутися до цього параметра під час обговорення фреймов, а зараз варто призвести декілька простих прикладів.
5.2.1. Посилання на інші документи
Нижче показаний вихідний текст документа HTML, у якому є декілька посилань на інші документи HTML:
<HTML>
<BODY BGCOLOR="#BOFFD8">
<BASEFONT SIZE=2>
<LEFT>
<A HREF-=http://www.gla$nel.ru/~frolov/index.htmlТАРGЕТ="_tор">Домашня сторінка</А>ВР>
<A HREF="main.hlm" TARGET="main раgе">Ласкаво просимо</А><ВР>
<A HREF="news.htm" TARGET="main рage">Новини</А><ВР>
<P><A HREF="books.htm" TARGET="main раgе">Книги</А><ВР>
<P><A HREF="capital.htm" TARGET="main раgе">КАПІТАЛ</А><ВР>
<A HREF="terra.htm" TARGET="main pagе">КОМПЬЮТЕРРА</А><ВР>
<P><A HREF="virchk.hlm" TARGET="main раgе">Віруси</А><ВР>
<P><A HREF="frends.htm" TARGET="main раgе">Партнери і друзі</А><ВР>
<P><А HREF="../eng/home.htm" TARGET="_top">Set English Language</A><BR>
</LEFT>
</BODY>
</HTML>
Перше посилання - на адресу http://www. glasnet. ru/~frolov/index. html (це наша домашня сторінка на сервері GlasNet). Адреса URL документа, на який виконується посилання, зазначене за допомогою параметра HREF. Тут зазначений повний шлях до документа HTML:
<А HREF="http://www.glasnel.ru/~frolov/index.html" ТАRGЕТ="tор">Домашня сторінка</А><ВР>
Параметр TARGET зазначений тому, що приведений вище документ є складовою частиною документа, створеного з використанням фреймов. Він має значення _top, тому при завантаженні документ цілком займе вікно навігатора, а не буде завантажений в один із фреймов. Якщо не користуватися фреймами, параметр TARGET можна не вказувати.
Між операторами <А> і </А> розташований рядок "Домашня сторінка". При відображенні документа цей рядок буде виділена підкресленням. Якщо користувач зробить щиголь по зазначеному рядку, у вікно навігатора буде завантажений документ HTML з адресою http://www.glasnet.ru/~frolov/index.html.
Такі декілька посилань адресуються до сторінок, розташованим у тому ж каталозі, у якому розташований і поточний документ. Тому замість повного шляху в параметрі HREF задане тільки ім'я файла:
<А HREF="main. htm" TARGET="main раgе">Ласкаво просимо</А><ВР>
Вміст документа буде завантажено у вікно, створене з ім'ям main page.
Звернете також увага на останнє посилання в нашому документі:
<Р><А HREF=". ./eng/home. htm" TARGET=_top">Set English Language</A><BR>
Тут - посилання на документ, розташований у каталозі eng. Цей каталог записаний у батьківському каталозі (стосовно тому каталога, у якому знаходиться поточний документ).
5.2.2. Локальні посилання усередині документа
Якщо довжина документа HTML велика, має сенс організувати посилання на його окремі логічно самостійні частини, розташувавши їх, наприклад, на початку документа. Такі посилання називають локальними посиланнями в документі.
Нехай створюється документ з ім'ям book.htm, що складається з декількох глав. На початку документа необхідно розмістити зміст, що містить посилання на окремі глави.
Насамперед, треба визначити на початку кожної глави локальні мітки. Для цього варто використовувати оператор <А> із параметром NAME, як це показано нижче:
<Н2><А NAМЕ="Сhapterг1">Перший розділ</А></Н2>
…
Вміст глави
…
<Н2><А NAМЕ="Сhapter2">Другий розділ</А></Н2>
…
Вміст глави
…
<Н2><А NAME="Chapter3">Tpe^ глава</А></Н2>
…
Вміст глави
…
<Н2><А NАМЕ="Сhapter4">Четвертий розділ</А></Н2>
…
Вміст глави
…
Тут для заголовків глав визначаються мітки з іменами Chapteri, Chapter! , Chapter3 і Chapter4.
Посилання на створені в такий спосіб локальні мітки виконуються також за допомогою оператора <А>, що має параметр HREF:
<А HREF="book.htm#Chapter1">Перший розділ</А>
<А НRЕF="Ьооk.htm#Сhapter2">Другий розділ</А>
<А НRЕF="Ьооk. htm#Сhapter">Третій розділ</А>
<А НRЕF="Ьооk. htm#Сhapter4">Четвертий розділ</А>
Коли користувач зробить щиголь по локальному посиланню, що текет документ буде зрушений у вікні навігатора по вертикалі таким чином, що рядок, на якому була зроблена посилання, виявиться у верхній частині цього вікна. Таким чином, користувач, загрузив документ, може легко перейти до перегляду будь-якої його частини.
Проте, завантаження великого документа може зажадати багато часу. Тому варто роздивитися можливість поділу документа на декілька файлів HTML з організацією змісту у виді окремого документа, що містить тільки посилання.
У листинге 5.1 приведений вихідний текст документа HTML, у якому створені два локальні посилання на дві таблиці, що мають різноманітне оформлення.
Дата добавления: 2015-04-19; просмотров: 697;