Виконання роботи. Вмикають живлення фотоелектроколориметра і вводять червоний світлофільтр (№ 9)

Вмикають живлення фотоелектроколориметра і вводять червоний світлофільтр (№ 9). У правий світловий пучок поміщають кювету з дистильованою водою, у лівий ― розчин, приготовлений в мірній колбі на 50 мл з 5 мл розчину НСl, 5 мл розчину КІ, 1 мл розчину крохмалю і дистильованої води до мітки. Правий барабан встановлюють на нуль по шкалі оптичної густини (червона шкала). Лівим барабаном виводять стрілку мікроамперметра на нуль. Надалі розчини для фотометрування (забарвлені) поміщати лише в лівий світловий пучок, а оптичну густину визначати, користуючись тільки правим барабаном для виведення стрілки мікроамперметра на нуль.

У мірну колбу вносять послідовно, перемішуючи кожен раз, 5 мл розчину НСl, 5 мл розчину КІ, 1 мл розчину крохмалю і 30 мл дистильованої води. Додають 5 мл розчину Н2О2, одночасно вмикаючи секундомір, і швидко доводять об’єм розчину водою до риски, енерґійно перемішують, наливають в кювету, попередньо сполоснувши її цим же розчином. Починаючи з другої або третьої хвилини від початку приливання Н2О2, через кожну хвилину вимірюють оптичну густину розчину, поки вона не перестане змінюватись (5–7 хв). Аналогічно діють з розчинами, що містять каталізатор ― натрій вольфрамат. Для цього в мірну колбу вносять по черзі, перемішуючи, 5 мл розчину НСl, 5 мл розчину КІ, 1 мл розчину крохмалю, 5 мл (потім 10 мл) стандартного розчину натрій вольфрамату, дистильованої води до загального об'єму приблизно 40 мл і 5 мл розчину Н2О2, одночасно вмикаючи секундомір. Швидко доводять об'єм розчину в колбі водою до риски, енерґійно перемішують і фотометрують через кожну хвилину, починаючи з другої або третьої хвилини від початку добавляння розчину Н2О2. Всі величини заносять в таблицю:

Взято стандартного розчину, мл Концентрація вольфрамату натрію, моль/л   А2   А3   А4   А5   А6   А7
х 1ּ10–7 2ּ10–7            

Будують графіки залежності:

1) оптичної густини від часу для різних концентрацій натрій вольфрамату;

2) тангенса кута нахилу прямих tg α від концентрації натрій вольфрамату Сw.

Для визначення невідомої концентрації вольфрамату натрію діють аналогічно, як з стандартними розчинами, вводячи в колбу певний об'єм досліджуваного розчину. Результати вимірювань записують в таблицю, будують пряму на графіку залежності оптичної густини від часу. За знайденою величиною tg αх, користуючись калібрувальним графіком tg α = f (Cw), визначають концентрацію вольфрамату натрію.

Після закінчення роботи вимикають електроживлення приладу, миють кювети і посуд.

 

7. ВИЗНАЧЕННЯ АСКОРБІНОВОЇ КИСЛОТИ В ФРУКТОВИХ СОКАХ

Кількісне визначення аскорбінової кислоти (вітаміну С) ґрунтується на одержанні забарвленого продукту в результаті окисно-відновної реакції. Для цього використовується реактив Фоліна (молібдено-фосфорний реактив), який при взаємодії з аскорбіновою кислотою відновлюється до молібденової блакиті, інтенсивність забарвлення якої залежить від концентрації відновника. Цим методом можна визначати аскорбінову кислоту в соках (виноградному, березовому та інших) за реакцією з молібдено-фосфорною кислотою.

 








Дата добавления: 2015-02-28; просмотров: 547;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.