Автомобільні газонаповнювальні компресорні станції
Доцільність використання природного газу в якості моторного палива обумовлюється трьома факторами: екологічною безпекою, тривалої енергозабезпечення та дешевизною. На частку автотранспорту припадає понад 70% від загального обсягу шкідливих речовин, що потрапляють в атмосферу міст і промислових центрів. Вміст шкідливих речовин у вихлопах автомобілів, що працюють на природному газі в 4.. 5 разів менше: різко скорочуються викиди сажі дизельними двигунами і повністю виключається попадання в навколишнє середовище свинцю від автомобілів, які раніше працювали на етилованому бензині.
Нарешті, при використанні в якості моторного палива 1 м3 природного газу замінює 1 л бензину, але ціна його приблизно в 2 рази менше. Для заправки автомобілів природним газом служать автомобільні газонаповнювальні компресорні станції (АГНКС).
Газомоторне паливо повинно бути сухим, оскільки пари води зменшують його теплотворну здатність. Тому скомпримований газ піддають осушування. Поряд з природним газом, в системі газопостачання широко використовуються зріджені гази (пропан, бутан і ін.).
В залежності від витрати газу, кліматичних умов і виду споживачів системи їх постачання зрідженими газами поділяються на такі типи:
§ індивідуальна балонна установка – установка, що має не більше 2-х балонів зі скрапленим газом. Дані установки призначені, в основному, для газопостачання споживачів з невеликою витратою газу, наприклад, окремих квартир, садових будиночків і т. П. Зріджений газ в даному випадку зберігається в балонах об'ємом 5, 27 або 50 літрів, які розміщуються або на вулиці (в спеціальних шафах), або в приміщенні.
§ групова балонна установка використовуються для газопостачання житлових малоквартирних будинків, дрібних комунально-побутових і промислових підприємств. До їх складу входить більше 2-х балонів зрідженого газу. Сумарний обсяг балонів не повинен перевищувати 600 л при розташуванні шафи з ними близько будівель і 1000 л - при розміщенні шафи далеко від будівель.
§ групові резервуарні установки з природним випаровуванням складаються з декількох ємностей, з'єднаних між собою зрівняльними парофазним і рідинним трубопроводами. Резервуари обладнуються арматурою для їх заповнення зрідженим газом, засобами виміру рівня рідкої фази, запобіжними клапанами, регуляторами тиску.
Дата добавления: 2015-02-25; просмотров: 934;