Об’єктове тренування
Об’єктове тренування (ОТ) проводиться під час «Дня ЦЗ» на території навчального закладу з використанням навчально-матеріальної бази, при цьому навчальна діяльність не припиняється, а опрацьовування навчальних питань, які потребують залучення максимально можливої кількості людей (наприклад, евакуація в безпечну зону і т.д.), проводяться в більш зручний час.
Особовий склад формувань ЦЗ залучається для виконання тільки тих прак-тичних заходів, що визначені планами ЦЗ, або безпосередньо випливають із сформованої обстановки. До участі в ОТ залучається керівний, командно-нача-льницький склад, технічний персонал, вихованці навчального закладу.
За заявою керівника для надання методичної допомоги в організації і проведенні тренування залучається педагогічний склад навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД, який спільно з групою управління тренуванням здійснює: вивчення та коригування документів з планування і проведення тренування; до-помогу у проведенні занять з помічниками керівника тренування та керівника-ми груп; надання рекомендацій щодо розбору тренування.
Категорично забороняється розкривати тим, що навчаються, задум і план проведення тренування, підміняти керівників та начальників у ході вирішення поставлених навчань, а також втручатися у виконання ними своїх функціональ-них обов’язків, за винятком, коли рішення керівника або дії можуть привести до порушення заходів безпеки.
Основою підготовки та організації ОТ є вихідні дані, до яких вихідних належать: тема, мета, етапи, навчальні питання, склад учасників, термін, обстановка ОТ. Вихідні дані визначає керівник тренування. В залежності від місцевих умов і створеної обстановки, для більш якісного відпрацювання в ході ОТ конкретних питань, тим, кого навчають, можуть вручатися ввідні.
Підведення підсумків «Дня ЦЗ»
Завершується "День ЦЗ" підведенням підсумків. На основі особистих спостережень за діями учнів та педагогічного колективу, а також доповідей начальника штабу ЦЗ і своїх заступників, директор визначає місце, час їх підведення та готує підсумкову доповідь про виконання запланованих заходів з ЦЗ. У підсумковому виступі директор аналізує, як досягнута мета і як вирішені завдання "Дня ЦЗ", дає оцінку діям формувань, відзначає сміливі та ініціативні дії учнів, проявлені ними високі морально-психологічні якості.
За результатами підсумків складається наказ директора навчального закладу, в якому чітко визначено, що було зроблено позитивного, які недоліки мали місце, що необхідно доопрацювати, щоб не повторювати помилок. В наказі відзначаються вчителі і учні, які приймали активну участь у запланова-них заходах у період підготовки і проведення "Дня ЦЗ" і ОТ. Цей наказ обов'яз-ково повинен бути доведений до працівників школи, учнів, інших учасників.
Особовий склад школи: формування, команди, класи, учні, педагоги, які відзначилися під час виконання заходів з ЦЗ, нагороджуються призами, гра-мотами, сувенірами, при цьому можливо розмежування за віковими категорі-ями, окремі учні – за кращі індивідуальні показники. Після загального обго-ворення класні керівники у своїх класах підводять підсумки проведених відзна-чають тих, які домоглися успіхів.
З керівним складом, особами, які відповідали за проведення заходів, клас-ними керівниками, директор навчального закладу разом із штабом ЦЗ прово-дить розбір "Дня ЦЗ" в інший визначений час. За результатами проведеного у навчальному закладі "Дня ЦЗ" здійснюються практичні заходи з усунення вияв-лених недоліків по підготовці школи до практичного навчання шляхом внесен-ня необхідних зміни у плани, розклади занять з командно – начальницьким складом і формуваннями, а також у методику навчання учнів.
Про найбільш цікаві заходи або весь "День ЦЗ", бажано надрукувати статті у засобах масової інформації, де, крім вчителів та учнів, відзначити окремих працівників, батьків, які приймали активну участь у проведенні "Дня ЦЗ" і ОТ у навчальному закладі. В певній мірі це сприятиме стимулюванню учасників за-ходу і даватиме можливість керівництву навчального закладу і надалі сподіва-тись на їх активну участь і підтримку.
Протягом наступного тижня НШ ЦЗ і його заступники готують звіт про проведення "Дня ЦЗ" і ОТ начальнику районного (міського управління освіти).
Необхідно докласти максимум зусиль, щоб в стінах навчального закладу учні мали можливість підготувати себе до самостійного життя. Важлива роль у цьому належить "Дню ЦЗ". Тому, насичення програми його проведення прак-тичними заходами, значною мірою повинно здійснюватись так, щоб одне з зав-дань освіти – збереження і зміцнення здоров'я дітей, навчання їх вмінню прави-льно діяти в умовах виникнення НС техногенного та природного характеру – було виконано.
Наведені заходи треба враховувати, як один із можливих варіантів орга-нізації і проведення "Дня ЦЗ" і ОТ. У кожному конкретному випадку необхідно виходити з умов і можливостей, які наявні в арсеналі навчального закладу.
Дата добавления: 2015-02-25; просмотров: 799;