Заходи з евакуації населення

Евакуація — організоване виведення чи вивезення із зони НС або зони мож-ливого ураження населення, якщо виникає загроза його життю або здоров’ю, а також матеріальних і культурних цінностей, якщо виникає загроза їх пошкод-ження або знищення. Вона проводиться на державному, регіональному, місце-вому або об’єктовому рівні. Залежно від особливостей НС встановлюються такі види евакуації: обов’язкова; загальна або часткова; тимчасова або безповоротна

Рішення про проведення евакуації приймають: 1) на державному рівні — КМ; 2) на регіональному рівні — Рада міністрів АРК, обласні, Київська та Се-вастопольська міські державні адміністрації; 3) на місцевому рівні — районні, районні у містах Києві чи Севастополі державні адміністрації, відповідні орга-ни місцевого самоврядування; 4) на об’єктовому рівні — керівники суб’єктів господарювання. У разі виникнення радіаційних аварій рішення про евакуацію населення, яке може потрапити до зони радіоактивного забруднення, прийма-ється місцевими державними адміністраціями на підставі висновку санітарно-епідеміологічної служби відповідно до прогнозованого дозового навантаження на населення або за інформацією суб’єктів господарювання, які експлуатують ядерні установки, про випадки порушень у їх роботі.

У невідкладних випадках керівник робіт з ліквідації наслідків НС, а в разі його відсутності — керівник аварійно-рятувальної служби, який першим при-був у зону НС, може прийняти рішення про проведення екстреної евакуації населення із зони НС або зони можливого ураження. Обов’язкова евакуація на-селення проводиться у разі виникнення загрози: 1) аварій з викидом радіоак-тивних та небезпечних хімічних речовин; 2) катастрофічного затоплення місце-вості; 3) масових лісових і торф’яних пожеж, землетрусів, зсувів, інших геоло-гічних та гідрогеологічних явищ і процесів; 4) збройних конфліктів (з районів можливих бойових дій у безпечні райони, які визначаються Міністерством обо-рони України на особливий період).

Загальна евакуація проводиться для всіх категорій населення із зон: 1) можливого радіоактивного та хімічного забруднення; 2) катастрофічного затоп-лення місцевості з чотиригодинним добіганням проривної хвилі при руйнуванні гідротехнічних споруд. Часткова евакуація проводиться для вивезення кате-горій населення, які за віком чи станом здоров’я у разі виникнення НС не здатні самостійно вжити заходів щодо збереження свого життя або здоров’я, а також осіб, які відповідно до законодавства доглядають (обслуговують) таких осіб. Часткова евакуація може проводитися також для інших категорій населення за рішенням відповідних органів і посадових осіб.

Проведення евакуації забезпечується шляхом: 1) утворення регіональ-


них, місцевих та об’єктових органів з евакуації; 2) планування евакуації; 3) виз-начення безпечних районів, придатних для розміщення евакуйованого населен-ня та майна; 4) організації оповіщення керівників суб’єктів господарювання і населення про початок евакуації; 5) організації управління евакуацією; 6) жит-тєзабезпечення евакуйованого населення в місцях їх безпечного розміщення; 7) навчання населення діям під час проведення евакуації.

За рішенням відповідних органів, для виведення чи вивезення основної частини населення із зони НС, районів можливих бойових дій залучаються у порядку, встановленому законом, транспортні засоби суб’єктів господарюван-ня, а в разі безпосередньої загрози життю або здоров’ю населення — усі наявні транспортні засоби суб’єктів господарювання та громадян. Суб’єкту господа-рювання та громадянину, транспортні засоби яких залучені, компенсуються вартість надання послуг і розмір фактичних (понесених) витрат за рахунок кош-тів, що виділяються з відповідного бюджету на ліквідацію наслідків НС або усунення загрози її виникнення, у порядку, визначеному КМУ. Працівник су-б’єкта господарювання, власник, користувач, водій транспортного засобу, які відмовилися від надання послуг з перевезення населення у зв’язку з НС, несуть відповідальність відповідно до закону.

У разі виникнення загрози життю або здоров’ю громадянам України на те-риторії іноземних держав відповідні центральні органи виконавчої влади про-водять їх евакуацію. Евакуація матеріальних і культурних цінностей проводи-ться у разі загрози або виникнення НС, які можуть заподіяти їм шкоду, за наявності часу на її проведення. Порядок проведення евакуації визначається КМУ. Планування заходів з евакуації здійснюється відповідно до методики, що затверджується ДСНС України.








Дата добавления: 2015-02-25; просмотров: 1496;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.