Психотропні бойові отруйні речовини
Психотропні речовини (інкапаситанти) — це синтетичні або при-родні сполуки, які можуть спричинити у здорових людей аномалії або фізичну нездатність виконання завдань, поставлених перед ними. Вони діють вражаюче на людей у надзвичайно малих дозах (міліграми-мікрограми на людину), які не виявляються звичайними методами індикації. Ці БОР спричиняють розумо-ві й психічні аномалії. Такі ураження інколи розглядають як хімічну шизо-френію. Деякі психоотрути можуть спричинити порушення координації ру-хів, тимчасову сліпоту або глухоту, блювоту, різку зміну кров’яного тиску, апатію, млявість, зорові та слухові галюцинації. Представниками цієї групи є Бі-Зет (BZ), ЛСД (LCD), Ес-Ен (SN).
Бі-Зет (BZ) — тверда кристалічна речовина, не розчиняється у воді, добре — в органічних розчинах. Випускається у вигляді порошку. Вражаючий стан — дрібнодисперсний аерозоль (дим). Бі-Зет уражає людину через органи дихання і шлунково-кишковий канал. Симптоми ураження виникають через 0,5-1 год (період прихованої дії): сухість і почервоніння шкіри, розширення зіниць, загальна слабкість, пригнічений стан, порушення контакту з оточен-ням, втрата орієнтування в часі й просторі, зорові й слухові галюцинації. Тривалість токсичної дії залежить від дози — від кількох годин до доби.
До подразнюючих отруйних речовин належать хлорацетофенон (СN), адамсит (DМ), Сі-Ес (CS) і Сі-Ар (CR). Ці ОР уражають чутливі нервові за-кінчення слизових оболонок очей і верхніх дихальних шляхів. Після уражен-ня з’являються такі симптоми: подразнення верхніх дихальних шляхів, опіки шкіри, печіння та біль в очах і грудях, сльозотеча, нежить, кашель, блювота.
Дата добавления: 2015-02-25; просмотров: 965;