Область прояву водневого зношування
Область прояву водневого зношування вельми обширна. Практично всі поверхні сталевих і чавунних деталей, що труться, містять підвищену кількість водню. Наявність в повітрі пари води створює сприятливі умови для водневого зношування.
Водневе зношування може бути викликано не тільки воднем, який утворюється при терті, але і воднем, який може утворитися при різних технологічних процесах. При виплавці чавуну в доменному процесі з вологи дуття утворюється водень, який потрапляє в метал (він називається біографічним). При термічній обробці, наприклад при азотуванні, в результаті дисоціації аміаку, водень, що виділився, дифундує в сталь. Наводнення сталевих виробів відбувається при електрохімічному осадженні кадмію, цинку, хрому і нікелю.
Для видалення окалини і продуктів корозії сталевих виробів їх труять в кислоті. Занурення стали в розчин кислоти приводить до розчинення заліза на анодних ділянках і виділенню водню на катодних ділянках з одночасним впровадженням водню в сталь. В результаті накопичення газоподібного водню на поверхні деталі можуть бути навіть спучення.
При фосфатуванні водень упроваджується в сталь. Атмосферна корозія металу може викликати абсорбцію водню в тому випадку, якщо вона протікає в промисловій атмосфері, що містить сірчистий газ і кислу сірчанокислу сіль.
Водень, що проник в сталь, при терті буде поступове дифундувати в поверхню і викликати її зношування.
Дата добавления: 2015-02-25; просмотров: 693;