Призначення і завдання спеціалізованих МСЕК

Хоча такі комісії відносяться до ланки первинних МСЕК, однак вони не часто створюються в регіональних центрах, а, як правило, в обласних містах. Це профільні комісії, які створюються для експертного обслуговування хворих, що страждають певними видами патології. Профілі спеціалізації визначаються, виходячи з місцевих потреб, з врахуванням особливостей структури інвалідності по нозологіям (видам захворювань) та складностей експертизи при них. Загальна кількість спеціалізованих МСЕК в Україні перевищує 160. Серед них найбільш поширені однопрофільні комісії: психіатричні, кардіологічні, фтизіатричні (протитуберкульозні), онкологічні. В регіонах, населення яких найбільш постраждало від наслідків Чорнобильської катастрофи, діють радіологічні спецМСЕК. Також існують змішані (двохпрофільні) спеціалізовані комісії, наприклад, для хворих з патологією очей та опірно-рухового апарату (офтальмолого-травматологічні).

В постійному складі спеціалізованих МСЕК звичайно працює п'ять членів. З числа трьох лікарів – експертів два повинні бути фахівцями за профілем комісії (наприклад, у складі психіатричної МСЕК – два психіатри). Один із спеціалістів по профілю комісії, найбільш кваліфікований, призначається головою спецМСЕК. Окрім спеціалістів по профілю в складі комісії працює, виходячи з потреб, терапевт або невропатолог.

Головне завдання таких комісій полягає у забезпеченні якісної експертизи при складних видах патології, коли бувають необхідні фахівці вузької спеціалізації з певним досвідом експертної роботи. Проводячи всебічний огляд хворих певного профілю, спеціалізовані МСЕК вирішують всі основні експертні питання, що звичайно входять до компетенції медико-соціальних експертних комісій.

Суттєвою особливістю експертної роботи спеціалізованих МСЕК є значна питома вага заочних рішень. Проблема полягає у тому, що кількість таких комісій звичайно не велика, а саме, як правило в області існує по 1-2 комісії кожного профілю. Тому вони бувають практично не здатними охопити експертною допомогою усіх хворих по своєму профілю. Так, наприклад, в області діє всього одна кардіологічна спецМСЕК, тоді як третина усіх хворих має серцево-судинну патологію. Ось чому спеціалізовані комісії звичайно проводять експертизу очно, з оглядом хворих, тільки у первинних і складних випадках. В усіх інших випадках профільні хворі проходять первинні загальні МСЕК за місцем проживання. Після такого огляду ці комісії направляють детальну медичну документацію на розгляд у відповідну спецМСЕК, яка, при достатності і обґрунтованості одержаної інформації, приймає рішення заочно, на основі представлених документів.

Окрім цього, спеціалізовані МСЕК здійснюють велику організаційно-методичну роботу. Головні її напрямки такі:

- консультаційно-методична допомога спеціалістам загальних МСЕК, а також лікувальних закладів щодо особливостей профільної експертизи;

- вивчення і узагальнення даних про розповсюдженість і динаміку захворюваності та інвалідності з видів патологій, що відповідають профілю комісії;

- розробка та здійснення разом з іншими зацікавленими відомствами планів заходів по попередженню та зниженню інвалідності з видів патології, якими займається МСЕК.

 

 








Дата добавления: 2015-02-23; просмотров: 1204;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.002 сек.