Інформаційне забезпечення інвестиційного менеджменту.

Ефективність кожної керуючої системи значною мірою залежить від її інформаційного забезпечення.

Інформаційне забезпечення управління інвестиційною діяльністю являє собою процес безперервного цілеспрямованого підбору відповідної інвестиційної інформації. Призначення інформаційного забезпечення полягає в зборі інвестиційної інформації, що може виявитися корисною при прийнятті управлінських рішень у сфері інвестиційної діяльності.

Система інвестиційної інформації - це сукупність даних, які всебічно характеризують інвестиційну діяльність на різних рівнях. Інформаційна система досить динамічна, вона містить у собі сукупність вхідних даних, результати їхньої проміжної обробки, вихідні дані й кінцеві результати, що надходять у систему управління.

Інвестиційна інформація - це набір інформативних показників, необхідних для планування й аналізу інвестиційної діяльності підприємства, підготовки ефективних управлінських рішень у сфері інвестицій.

Інвестиційна інформація повинна надходити на підприємство безупинно. Вступна інформація безупинно аналізується, у результаті чого підприємство в будь-який момент часу може мати оцінку стану зовнішнього інвестиційного середовища. За результатами такої оцінки підприємство ухвалює рішення щодо внесення змін у стратегію своєї інвестиційної діяльності.

Формування, систематизація й використання інвестиційної інформації дозволяє створити на підприємстві інформаційну систему управління інвестиційною діяльністю, функціонування якої спрямоване на досягнення стратегічних цілей інвестиційної діяльності підприємства. Набір показників інформаційної системи конкретного підприємства залежить від специфіки, міри диверсифікованості й масштабів інвестиційної діяльності даного підприємства, він може бути розширений при зростанні обсягів інвестицій підприємства.

Канали надходження інвестиційної інформації на підприємство такі:
- загальні публікації в пресі, публікації в спеціальній літературі, офіційні звіти науково-дослідних установ, банки даних;
- неофіційна інформація постачальників, банків, інститутів фінансового ринку;
- інформація суспільних служб і консультантів;
- проведення ярмарків, конференцій.

Слід зазначити, що інвестиційна інформація необхідна не тільки для внутрішнього користування на підприємстві. Надання інформації зовнішнім користувачам особливо актуальне для підприємств, які залучають інвестиційні ресурси із зовнішніх джерел фінансування. Зовнішніми користувачами інвестиційної інформації підприємства є інвестори, учасники інвестиційного процесу, державні служби, залучувані інвестиційні консультанти й експерти, а також інші зацікавлені суб'єкти.
Створення інформаційної системи управління інвестиційною діяльністю необхідне для своєчасного забезпечення відповідною інформацією, сформованою з різних джерел, процесу прийняття управлінських рішень у сфері інвестиційної діяльності. У зв'язку з цим від чіткості організації даної системи прямо залежить ефективність прийнятих рішень, а отже, і ефективність інвестиційної діяльності підприємства в цілому. Раціонально організований і відповідним чином регульований інформаційний потік є надійною базою для прийняття оптимальних управлінських рішень у сфері інвестиційної діяльності.

2.4. Сутність інвестиційного планування.

Планування інвестиційної діяльності становить основу управління інвестиційною діяльністю підприємства. Планування - це, насамперед, процес вироблення й прийняття рішень, що дають можливість забезпечити ефективне функціонування й розвиток підприємства в майбутньому.

Планування інвестиційної діяльності - це процес розробки системи планів і планових показників із забезпечення підприємства необхідними інвестиційними ресурсами й підвищення ефективності його інвестиційної діяльності в майбутньому.

Основні принципи інвестиційного планування такі:
1. Науковий характер планування. Цей принцип означає, що при розробці й прийнятті планових рішень повинні бути використані наукові методи планування.
2. Безперервність планування. Цей принцип означає, що планування розглядається не як одинична дія, а як постійний процес вироблення планових рішень відповідно до змінних умов зовнішнього й внутрішнього середовища.
3. Координація й інтеграція. Цей принцип означає необхідність координації планової діяльності по «горизонталі» по «вертикалі».
4. Економічність планування. Цей принцип означає, що плани повинні передбачати такий шлях досягнення мети, що пов'язаний з одержанням максимального ефекту, а витрати на складання плану не повинні перевищувати цей ефект.
5. Системність планування. Цей принцип означає, що інвестиційні плани повинні бути чітко взаємозалежні й складати єдину систему.

Об'єктами інвестиційного планування є:
- постановка цілей інвестиційної діяльності й вироблення інвестиційної стратегії підприємства;
- розподіл і перерозподіл інвестиційних ресурсів відповідно до змін зовнішнього й внутрішнього середовища;
- визначення необхідних стандартів інвестиційної діяльності;
- інші об'єкти.

Існує кілька форм інвестиційного планування залежно від періоду його здійснення. Виділяють:
1. Стратегічне планування інвестиційної діяльності. Результатом стратегічного планування є розробка довгострокової інвестиційної стратегії й інвестиційної політики підприємства. Плановий період - понад 1 рік.
2. Тактичне планування інвестиційної діяльності. Результатом тактичного планування є розробка системи середньострокових поточних планів інвестиційної діяльності. Плановий період - 1 рік.
3. Оперативне планування інвестиційної діяльності. Результатом оперативного планування є розробка короткострокових оперативних планових завдань із питань інвестиційної діяльності на період менше 1 року - квартал, місяць.

Усі форми інвестиційного планування перебувають у тісному взаємозв'язку й здійснюються в певній послідовності, що являє собою процес інвестиційного планування.

Основою інвестиційного планування на підприємстві є інвестиційне прогнозування.

Інвестиційне прогнозування це більш-менш достовірне передбачення розвитку інвестиційних процесів на далеку або близьку перспективу. У процесі інвестиційного прогнозування на основі наявних даних будуються припущення про можливий подальший розвиток інвестиційного ринку, змінах інвестиційного клімату й інвестиційної позиції підприємства.

Прогноз — це результат процесу прогнозування, виражений у текстовій, математичній, графічній або іншій формі судження про можливий стан об'єкта в майбутньому.

На підставі інвестиційних прогнозів розробляється інвестиційна стратегія підприємства, що є основою для розробки поточних планів інвестиційної діяльності. Поточні плани інвестиційної діяльності визначають основу для розробки й доведення до виконавців оперативних короткострокових інвестиційних планів підприємства








Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 1528;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.