Техніка виймання постраждалого із транспортного засобу

При відкритих дверях рятувальник знімає ноги пораненого з педалей і приводить зовнішнє передпліччя до живота. Потім заводить одну руку за спину пацієнта й захоплює його руку. Іншу руку він проводить під пахви пацієнта, притискаючи його до свого плеча. Рятувальник поворотом підтягує потерпілого до прорізу дверей, міцно підтримуючи його й уникаючи різких рухів голови вперед або набік.

Для того щоб покласти пацієнта на землю або носилки, рятувальник стає на коліна й відхиляється убік, коли потерпілий лягає на землю.

Мал. 2. Вивільнення постраждалого із транспортного засобу одним рятувальником: а) підтягування постраждалого до прорізу дверей, б-в) укладання постраждалого на землю.

 


Найбільш безпечно вивільнення постраждалого може проводитися двома і більше рятувальниками з точною координацією всіх рухів. Виймання і підтримка здійснюється за голову і ноги одночасно. Постраждалого спочатку укладають на сидіння, обережно піднявши з педалей ноги. По продовженню сидіння встановлюють носилки.

 
 
Мал. 3. Вивільнення постраждалого з транспортного засобу двома рятувальниками


Інші рятувальники піднімають пацієнта за скручений одяг або підводять свої передпліччя під грудну клітку, поперек, нижні кінцівки. Пацієнта подають на носилки «стрибками» по команді: «Давайте!», «Стоп!».

 
 
Мал. 4. Вивільнення постраждалого з транспортного засобу трьома рятувальниками


Постраждалий укладається в положення на спині на жорсткі нисилки, щит або його аналог без зняття попередньої іммобілізації. По методу S.Podolsky (1983) тіло постраждалого фіксується до щита на різних рівнях, голова додатково з обох сторін обкладається мішочками з піском або інфузійними засобами та додатково фіксується тканинною стрічкою (мал. 5).

 

 

 
 
Мал. 5.Техніка іммобілізація хребта по методу S.Podolsky

 

 


Рятування ниряльника зводиться до утримання його на поверхні води з підтримкою голови та шиї. Розповсюдженою помилкою при витягуванні на беріг є звисаюча, нічим не фіксована голова потерпілого. Іммобілізацію рекомендують прямо у воді.

Американською колегією хірургів розроблені рекомендації по зняттю захисного шолома з голови постраждалого мотоцикліста. Техніка маніпуляції полягає в наступному (мал. 6): одна людина розташовує руки на поверхні шолома з двох сторін, захопивши пальцями нижню щелепу постраждалого і фіксує голову. Помічник розщібає або перерізає ремінь шолома і створює тракцію по вісі, захопивши нижню щелепу пальцями однієї руки і підтримуючи шию нижче потилиці другою рукою. Подальшим стягуванням шолом знімається. Якщо це не вдається, то його бажано залишити на період транспортування і зняти в клініці. У складних випадках шолом розрізається навпіл за допомогою гіпсових ножиць.

 
 
Мал. 6.Техніка зняття шолома з постраждалого









Дата добавления: 2015-02-13; просмотров: 1544;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.