Магнітні величини
Магнітний потік створюється кількістю магнітних силових ліній, що проходять перпендикулярно через площину S. Позначається літерою Ф, вимірюється у веберах.
Магнітна індукція характеризує щільність магнітних силових ліній, що проходять через площину S. Позначається літерою В, вимірюється у теслах і визначається за формулою
B= Ф/S Намагнічувальна сила позначається літерою F, вимірюється в амперах і визначається за формулою:
B – F =
де w — кількість витків котушки зі струмом.
Напруженість магнітного поля показує, яка намагнічувальна сила припадає на кожний метр довжини поля. Позначається літерою H, вимірюється в А/м і визначається за формулою
Рис. 1.1.2.1. Магнітний полюс і його силові лінії.
Рис.1.1.2.2 До визначення напряму силових ліній
Абсолютна магнітна проникність характеризує здатність речовини намагнічуватися. Позначається літерою , вимірюється в Ом*с/м.
Відносна магнітна проникність 𝜇 показує, к скільки разів абсолютна магнітна проникність речовини більша за сталу магнітну проникність вакууму.
Залежно від значення відносної магнітної проникності всі речовини поділяються на діамагнітні 𝜇<1 (мідь) , які не намагнічуються, парамагнітні 𝜇>1 (алюміній) , які трохи намагнічуються , і феромагнітні (сталь) , яку добре намагнічуються.
Магнітний опір позначається літерою , вимірюється в 1/Ом*с і визначається за формулою:
Де 𝑙-довжина, м; 𝑆- площа, . Тобто опір магнітопроводу (осердя) залежить від речовини і тим більший, чим більша його довжина, і тим менший, чим менша його площа.
Закон Ома для магнітного кола:
Закон повного струму
Використовується для розрахунку магнітних кіл.
Дата добавления: 2015-02-13; просмотров: 2785;