Розмагнічування та перемагнічування сталевого осердя
Розмагнітити осердя можна, вставляючи його у котушку, через яку протікає постійний струм у зворотному напрямі, або вставляючи його у котушку із змінним струмом, а також за допомогою дроселів, які живляться змінним струмом.
Перемагнічування сталевого осердя відбувається у трансформаторах, машинах і апаратах змінного струму.
Якщо осердя намагнітити постійним струмом до насичення (рис. 1.1.2.4.), а потім зменшити силу струму до нуля, то побачимо, що крива розмагнічування буде зверху кривої намагнічування. Коли сила струму дорівнюватиме нулю, то в осерді буде ще залишкова магнітна індукція. При певному мінусовому значенні напруженості В (коерцетивна сила) магнітна індукція дорівнюватиме нулю.
Доведено, що процес розмагнічування повільніший, між процес намагнічування, тобто тут має місце явище магнітного гістерезису (відставання) — розмагнічування від намагнічування. Внаслідок цього за допомогою постійного струму створюються постійні магніти.
Якщо мінусове значення напруженості збільшувати, то настане мінусове насичення В, тобто полюси перемагнітяться.
Р
Рис.1.1.2.4.Циклічне
перемагнічування матеріалів
Якщо осердя розмагнітити, а потім знову намагнітити у полюсовому значенні В, то одержимо петлю гістерезису. Площа петлі гістерезису пропорційна енергії, витраченій на один цикл перемагнічування. Ця енергія витрачається на нагрівання осердя. Залежно від площі петлі гістерезису всі магнітні матеріали поділяються на магнітом'які та магнітотверді. Магнітом'які матеріали мають вузьку петлю гістерезису і використовуються у трансформаторах, дроселях, електричних машинах та електричних апаратах. Магнітотверді матеріали мають широку петлю гістерезису і використовуються для постійних магнітів.
Рис.1.1.2.5.До пояснення перетворення
електричної енергії в механічну.
Дата добавления: 2015-02-13; просмотров: 1938;