Особливості вартісної оцінки трудового потенціалу
Вартісна оцінка трудового потенціалу є необхідним етапом процесу формування й оцінки сукупного потенціалу підприємства і являє собою процес визначення величини трудового потенціалу у вартісному вираженні.
Цілі вартісної оцінки трудового потенціалу можна розділити на три групи:
1)визначення ступеня впливу трудового потенціалу на підвищення або зниження ринкової ціни та сукупного потенціалу підприємства;
2)визначення ступеня впливу трудового потенціалу на інвестиційну привабливість підприємства;
3)визначення обсягу витрат на реструктуризацію трудового потенціалу у випадку передпродажної або постприватизаційної реструктуризації самого підприємства, а також при антикризовому управлінні або інноваційному проектуванні.
У найбільш загальному вигляді можна виділити два найпоширеніші підходи до визначення вартості трудового потенціалу:
- витратний;
- доходний.
Відповідно до витратного підходу вартість трудового потенціалу являє собою сукупність фактичних витрат на його створення.
Доходний підхід до визначення вартості трудового потенціалу пов'язаний з оцінкою реальної вигоди, яку має підприємство від праці працівників. У цьому випадку вартість трудового потенціалу дорівнює капіталізації частини прибутку, що генерується цією працею, і у випадку, якщо показники ефективності підприємства перевищують середньогалузеві, то ця вартість певною мірою враховується через гудвіл.
Дата добавления: 2015-02-10; просмотров: 665;