Система статевої поведінки

Статева поведінка - система поведінкових актів, пов'язаних з процесами розмноження і продовження роду тварин.

Статева активність тварин є проявом функціональної активності статевої системи, яка визначається генотипом тварини, рівнем активності ендокринних залоз та фізіологічним станом організму в цілому. Статевій поведінці сільськогосподарських тварин приділяють велике значення, тому що вид активності тісно пов'язаний з продуктивними якостями (репродуктивні здібності, молочна продуктивність та ін.).

Отримані численні дані на різних видах тварин, що показують, як інтенсивність статевої поведінки самця впливає на підвищення плодючості у овець (Wiggins, Terril, Emik 1953), великої рогатої худоби (Kerrish, 1955), птахів (Духно, 1975), а також на підвищення концентрації сперматозоїдів в організмі бугаїв (Prabhn, Sharma, 1955).

Широке використання штучного осіменіння тварин обумовило необхідність вивчення їх статевої поведінки. Оскільки подразники, які впливають на статеву поведінку самців, не є постійними і в значній мірі залежать від розвитку як позитивних, так і гальмівних умовних рефлексів. Гальмування статевої функції може розвиватися в результаті повторних марних спроб та неправильних методів збору сім’я, а також поганого поводження з тваринами, відволікання під час парування або дуже швидкого усунення «дратувальниці після парування» (Edgar,1961).

Вік та порода також впливають на статеву поведінку самців (Fraser, 1960).

Поведінка самок у різних стадіях статевого циклу (стадії збудження, гальмування та урівноваження) має великий інтерес, як у зв'язку з індивідуальними особливостями їх проявлення, так і у зв’язку з необхідністю синхронізації охоти у тварин в умовах промислових комплексів. На успішне осіменіння великий вплив має позитивне емоційне становище самиць. D. Edgar (1961) досяг збільшення відсотку ягніння при штучному осіменінні овець тим, що дозволив вівцям знаходитись на протязі 6 годин після осіменіння з баранами, у яких був видалений сім'явивідний проток. Фізіологічний механізм цього явища може бути пов'язаний, на його думку, з більш сприятливою синхронізацією тічки з овуляцією.

Реалізація статевої поведінки здійснюється у процесі користуючих та сигнальних дій тварин.








Дата добавления: 2015-02-07; просмотров: 961;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.