Методи оцінки дії
Визначення в першому досліді змін фізіологічного показнику проводилось методом вимірювання ранкових і вечірніх показників та визначенням середньої добової температури тіла, кров’яного тиску та частоти серцевих скорочень. Отримані результати порівнювались з показниками фізіологічного стану мого здоров’я, коли я не носила мобільний телефон.
Визначення в другому досліді кількості гранул гетерохроматину проводилось за допомогою фарбування зразків клітин 2% орсеїном у 45% розчині оцтової кислоти.
Для отримання препарату на предметне скло до клітин, що були отримані так, як описано у розділі «Проведення експерименту», за допомогою піпетки додавали 0,05 мл осеїну та покривали їх покривним склом ( фото 8, 9).
Фото 8
Фото 9
При фарбуванні ядра клітини орсеїном у ньому можливо чітко визначити кількість гранул гетерохроматину, що дозволяє ввести новий показник – вміст гранул гетерохроматину (ВГГ). Цей показник характеризує морфологічний параметр клітинного ядра, що зв’язаний з його функціональним станом.
Під мікроскопом із загальним збільшенням х600 підраховано кількість гетерохроматинових гранул в 30 ядрах клітин (фото 10, 11, 12). Досліди проводились в трьох повтореннях для кожного варіанту впливу (рис. 1-8).
Фото 10, 11, 12
Рис.2.1. Контроль (в режимі «дзвінок»)
Рис.2.2. Клітини, які опромінювалися протягом 1 хвилини в режимі «дзвінок».
Рис.2.3. Клітини, які опромінювалися протягом 5 хвилин в режимі «дзвінок».
Рис 2.4. Клітини, які опромінювалися протягом 10 хвилин в режимі «дзвінок».
Рис.2.5. Контроль (в режимі «розмова»)
Рис.2.6. Клітини, які опромінювалися протягом 1 хвилини в режимі «розмова».
Рис.2.7. Клітини, які опромінювалися протягом 5 хвилин в режимі «розмова».
Рис.2.8. Клітини, які опромінювалися протягом 10 хвилин в режимі «розмова».
Дата добавления: 2015-02-05; просмотров: 801;