Станція швидкої медичної допомоги та її підрозділи.

Станція швидкої медичної допомоги (СШМД) надає цілодобово екстрену медичну допомогу дорослому і дитячому населенню на догоспітальному етапі при невідкладних станах, які викликані нещасними випадками, раптовими захворюваннями, ускладненнями вагітності тощо.

СШМД підпорядковується Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Медичну допомогу надає населенню за адміністративно-територіальним принципом, а при виникненні надзвичайної ситуації – за межами її території. В таких випадках виїзні бригади швидкої медичної допомоги направляються тільки за наказом місцевого органу управління охорони здоров’я, якому вони підпорядковані.

Основними завданнями станції швидкої медичної допомоги є:

- надання екстреної медичної допомоги пацієнтам за викликами, переданими оперативно-диспетчерською службою Центру, а також у разі особистого звернення осіб, які перебувають у невідкладному стані та потребують надання екстреної медичної допомоги, або працівників правоохоронних та аварійно-рятувальних підрозділів до працівників станції, підстанції (відділення), пункту постійного або тимчасового базування бригад;

- забезпечення транспортування осіб, які перебувають у невідкладному стані та потребують обов'язкового медичного супроводу до закладів охорони здоров'я, що визначені оперативно-диспетчерською службою Центру;

- госпіталізація до закладів охорони здоров'я осіб, які перебувають у невідкладному стані та потребують надання екстреної медичної допомоги;

- підготовка та направлення бригади для участі у ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;

- участь у ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

- надання консультаційно-інформаційної допомоги населенню;

- раціональне використання бригадами та оновлення запасів лікарських, наркотичних та психотропних засобів, перев'язувальних матеріалів, виробів медичного призначення;

- інформування оперативно-диспетчерську службу та керівництво Центру про загрозу виникнення або виникнення надзвичайної ситуації;

- взаємодія працівників бригад з медичним персоналом закладів охорони здоров'я, співробітниками правоохоронних органів, особовим складом аварійно-рятувальних підрозділів під час ліквідації наслідків надзвичайної ситуації;

- запровадження прогресивних методів діагностики та лікування, передового досвіду та наукової організації праці;

- підготовку та підвищення кваліфікації, ведення облікової статистичної документації, здійснення санітарно-гігієнічних, протиепідемічних і протипожежних заходів та дотримання правил техніки безпеки.

З метою виконання нормативу прибуття бригад до місця події у складі станції можуть утворюватися підстанції (відділення), пункти постійного або тимчасового базування бригад. Кількість підстанцій (відділень), пунктів постійного або тимчасового базування бригад, їх місцезнаходження та закріплення за ними зон відповідальності визначається і затверджується керівником Центру.

Основним критерієм визначення зон відповідальності підстанцій (відділень) пунктів постійного або тимчасового базування бригад є виконання нормативу прибуття бригад до місця події.

СШМД повинна мати місячний запас медикаментів, перев’язувального матеріалу, виробів медичного призначення, аварійний запас медичного майна, носилок, апаратури, медичних ящиків-укладок та наборів, затверджений місцевим органом управління. Станція повинна мати стабілізоване та автономне енергоживлення, безперебійний провідний і радіотелефонний оперативний зв'язок.

В залежності від кількості населення, території обслуговування, станції поділяються на категорії:

5 категорія – станції, що обслуговують до 50 тис. населення;

4 категорія – станції, що обслуговують від 51 тис. до 200 тис.

3 категорія – станції, що обслуговують від 201 тис. до 500 тис.

2 категорія – станції, що обслуговують від 501 тис. до 1 млн

1 категорія – станції, що обслуговують від 1 млн до 2 млн населення.

Для забезпечення термінів прибуття виїзних бригад ШМД до місць виклику у складі СШМД створюються підстанції (відділення) ШМД на правах структурних підрозділів. Кількість підстанцій (відділень) і зона обслуговування затверджується органами управління охорони здоров’я. Критеріями визначення меж зони обслуговування є довжина найдовшого маршруту (радіусу), що орієнтовно складає 8-10 км та забезпечує 15-ти хвилинну транспортну доступність.

Кількість БШМД визначається в залежності від населення, тобто 1 бригада на 10 тис. населення міського та 0,75 бригади на 10 тис. сільського населення.

У структурі СШМД функціонують 2 види бригад – лікарські і фельдшерські. Їх кількість визначається керівництвом СШМ

Спеціалізована психіатрична бригада ШМД функціонує у складі СШМД або спеціалізованого закладу (диспансеру, психіатричної лікарні).

Основні підрозділи станції швидкої медичної допомги:

- апарат управління;

- оперативний відділ (диспетчерська) по прийому викликів;

- відділ госпіталізації (регулює потік для госпіталізації в ЛПЗ);

- аптечний пункт;

- централізована стерилізаційна;

- відділ експлуатації інформаційної системи;

- відділ медичної статистики;

- пост дезінфектора.

З метою координації дій з оперативно-диспетчерською службою Центру на базі СШМД розміщується цілодобовий диспетчерський пост.

СШМД має право відмовляти населенню у викликах, які за суттю є необґрунтованими для СШМД згідно з її профільністю і передавати виклики в амбулаторно-поліклінічні заклади.

СШМД направляє БШМД лише до вогнища ураження, яка становить загрозу життю або здоров’ю членів бригад. Потерпілих в безпечну зону доставляють служби порятунку.

Структурним підрозділом СШМД є підстанція(відділення), яка забезпечує своєчасність надання екстреної медичної допомоги населенню на догоспітальному етапі при невідкладних станах, які викликані нещасними випадками, раптовими захворюваннями, ускладненнями вагітністю тощо. Підстанція організовується на території обслуговування станції ШМД. Територія обслуговування підстанції визначається керівництвом СШМД. Організація діяльності підстанції повинна забезпечувати можливість її функціонування при надзвичайних ситуаціях, тому вона повинна мати постійний запас медикаментів, перев’язувального матеріалу, виробів медичного призначення, аварійний запас медичного майна, систему автономного енергоживлення, радіотелефонний зв'язок (переносну радіостанцію).

Виїзний персонал підстанції повинен бути забезпеченим індивідуальними засобами захисту і профілактики від зараження та ураження. Підстанція надає екстрену медичну допомогу населенню обслуговуючої території. На випадок виникнення надзвичайної ситуації підстанція підпорядковується черговому медичному працівнику станції.

В залежності від кількості БШМД підстанції поділяють на категорії:

- 3 категорія – підстанція, в штатному розкладі якої нараховується від 2 до 5 бригад швидкої медичної допомоги;

- 2 категорія – від 6 до 12 БШМД;

- 1 категорія – 13 і більше БШМД.

При потребі відкрити на території станції структурного підрозділу з меншою кількістю ніж 2 БШМД, організовують пункт швидкої медичної допомоги, що входить в структуру станції.

Диспетчерська підстанції по прийому викликів від диспетчерської станції для виконання функцій БШМД повинна бути обладнана автоматизованою системою управління (АСУ) автоматизованої інформаційно-довідкової служби (АІДС). Підстанція має автономну систему електричного живлення не менше як на 24 години.

 








Дата добавления: 2015-02-03; просмотров: 1971;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.009 сек.