Перша допомога при кровотечах

 

Тимчасова зупинка кровотечі є одним із важливіших завдань при ряту­ванні уражених і при значних кровотечах проводиться в першу чергу.

Розрізняють наступні види кровотечі і способи її тимчасової зу­пинки:

капілярна кровотеча, коли кров повільно сочиться із найдрібніших судин, з'являється у вигляді маленьких крапель, які зливають­ся і поступово стікають з поверхні рани.

Перша допомога: накласти стерильну стискаючу пов'язку (стери­льна серветка 3-4 шари, вата, які туго закріпляють зверху бинтом), а потім надають ушкодженій частині тіла підвищеного положення ві­дносно тулуба.

венозна кровотеча, коли із рани витікає безперервно струмінь темно-червоної крові.

Перша допомога: при незначній венозній кровотечі - накласти стерильну стискаючу пов'язку і надати ушкодженій частині тіла під­вищеного положення відносно тулуба. При пошкодженні великих вен кровотечу зупиняють накладанням джгута.

артеріальна кровотеча, коли з рани кров яскраво-червоного кольору витікає під тиском, уривчастим струменем, пульсує в такт скорочення серця. Дуже небезпечна для життя, тому що поранений за короткий проміжок часу може втратити велику кількість крові.
Тому необхідно швидко зупинити кровотечу. Найпростішим способом її зупинити є притискання пальцями артерії вище місця поранення до прилеглої кістки. (Рис.№4).

 

 

а б

Рис. №4. Розміщення головних артерій людини (а) і місця їх притискання (б):

1 – стегнова; 2 – плечова; 3 – підключична; 4 – скронева; 5 –сонна; 6 –пахова; 7 – ліктьова; 8 – променева; 9 – передня високогомілкова

 

Однак притискання артерії можна застосовувати лише на корот­кий термін, необхідний для підготов-ки накладання джгута.

Притискання пальцями артерій при кровотечах із ран на:

голові:2-3 .пальцями притискають скроневу артерію (спереду вух на рівні брів, до прилеглої скроневої кістки);

на щоці:можна притиснути артерію нижньої щелепи до краю нижньої щелепи на середині відстані між підборіддям і кутом нижньої щелепи;

на голові чи обличчі:можна зупинити притисканням однієї із із сонних артерій (сонну артерію притискують 2-3-4-5 пальцями руки.

Сонні артерії живлять мозок, тому обидві сонні артерії здавлювати не можна). Притискують збоку від гортані до шийних хребців

на плечі у верхній його частині на ділянці плечового суглоба і надпліччя:притискують підключичну артерію до 1-го ребра в надключичному заглибленні;

* із ран нижньої частини плеча, передпліччя та кисті:зупи няють притисканням плечової артерії до плечової кістки;

* на кисті:притискують ліктьову і променеву артерію до відпо­відних кісток;

- на нижніх кінцівках:притискують стегнову артерію великим пальцем або 4-ма пальцями однієї руки до лобкової кістки від середини стегна на ділянці паху. (рис. №5)

 

Рис. №5. Притискання пальцями артерій при кровотечі: а – скроневої;

б – нижньощелепної; в – сонної; г – плечової; д – ліктьової і променевої; е – стегнової

 

Притискання пальцями великих судин , особливо в місцях, де бага­то м'яких тканин, дуже стомлює. Притискувати треба з достатньою силою, щоб стиснути судину, інакше кровотеча не припиниться.








Дата добавления: 2015-03-19; просмотров: 1414;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.006 сек.