Очищення дерев від гілок механізмами
Механізоване очищення дерев від гілок здійснюють в основному у насадженнях де переважають листяні породи, а також у насадженнях сосни, смереки, модрини.
Для зрізування гілок використовують переносний інструмент – бензинові моторні пилки полегшеного типу з вкороченою робочою довжиною пиляльного механізму, а в крупномірних насадженнях гірської місцевості і при сортиментній заготівлі – бензинові моторні пилки з низьким розташуванням держаків типу „Мотор-Січ 270”, „Крона-202” і „Тайга-214 Електрон”.
Механізоване очищення дерев від гілок можна проводити на пасіках, трелювальних волоках та відвантажувальних пунктах. Роботи з очищення дерев включають зрізування гілок і вершин, збирання їх в купи або вали. Гілки зрізають з кожного дерева окремо, при цьому моторист переміщується від відземка до верхівки, яку відрізує вкінці. Для зручності чокерування стовбурів на віддалі 50-60 см від верхівки залишають 2-4 основи гілок довжиною 2-3 см, щоб петля чокера надійніше утримувалась на стовбурі під час трелювання.
Зрізувач стає з лівого боку від дерева біля перших гілок від відземка, опускає пиляльну шину донизу і переміщує її в напрямку до верхівки, зрізуючи гілку верхньою віткою пиляльного ланцюга, щодо твірної дерева – чим ближче до основи гілки. Розвертаючи полотно пиляльної шини на 1800, моторист підводить нижню вітку пиляльного ланцюга до границі між 1 та 2 квадрантом і спилює її. Після чого пиляльна шина переводиться до границі 2 та 3 квадрантів і насувається на гілку верхньою віткою, яку пиляльник поступово розвертає вправо і далі аж до 1800, продовжуючи зрізати гілки, розташовані з протилежного боку стовбура, верхньою віткою пиляльного ланцюга.
Рис 29. Послідовність очищення дерев від гілок бензиновими моторними
пилками
Рис. 30. Прийоми очищення дерева від гілок бензиновою моторною пилкою
Дата добавления: 2015-03-14; просмотров: 671;